(VIDEO) Milik z Dubletem! Grad bramek w LE! Relacja z europejskich pucharów

Opublikowane 17 lutego 2022, 22:56
0
0

Aż 28 bramek padło w meczach Ligi Europy oraz Ligi Konferencji z godziny 21:00. Dwie z nich strzelił Arkadiusz Milik. Poniżej przybliżamy wszystkie wyniki spotkań z drugiej wieczornej sesji rozgrywek LE i LK.

Celtic Glasgow – Bodo/Glimt 1:3

Do wielkiej sensacji doszło w Glasgow. Celtic przegrał ze skazywanym na pożarcie norweskim Bodo/Glimt. Na listę strzelców wpisali się Runar Espejord oraz Amahl Pelegrino. Daizen Maeda dał Celtikowi bramkę kontaktową, ale Hugo Vetlesen pogrzebał szansę gospodarzy na dobry dla nich wynik.

Leicester City – Randers FC 4:1

Niespodzianki nie było natomiast w Leicester. Miejscowe Wilki rozszarpały Konie z Randers. Dla gospodarzy strzelali Ndidi, Barnes, Daka oraz Dewsbury-Hall.

Sparta Praga – Partizan Belgrad 0:1

W Pradze kibice długo czekali na bramkę. Doczekali się jej w 78. minucie, lecz było to trafienie na korzyść przyjezdnych z Belgradu. Queensy Menig był tym, który znalazł drogę do bramki Sparty.

Olympique Marsylia – Qarabag Agdam 3:1

Na Stade Velodrome zatriumfował Olympique, a to wszystko za sprawą Arkadiusza Milika. Polak najpierw w 41. minucie wykorzystał zamieszanie w polu karnym Qarabagu po rzucie rożnym, a trzy minuty później na bramkę zamienił podanie od Pape Gueya. W 85. minucie bramkę kontaktował zdobył Kady. W doliczonym czasie gry wynik spotkania ustalił Dmitri Payet.

Atalanta Bergamo – Olympiakos Pireus 2:1

Chociaż gospodarze po golu Tiquinho Soaresa przegrywali do przerwy 0:1, to w drugiej odsłonie spotkania zdołali odwrócić losy spotkania. Dokonał tego Berat Djimsiti, który na przestrzeni 61. i 63 minuty wpakował Olympiakosowi dwie bramki!

FC Porto – Lazio Rzym 2:1

W niezwykle ciekawie zapowiadającym się spotkaniu pomiędzy Porto a Lazio również nie brakowało bramek. Strzelanie rozpoczął zawodnik Lazio Mattia Zaccagni. Potem strzelał już tylko Toni Martinez.

RB Lipsk – Real Sociedad 2:2

Byki z Lipska już w 8. minucie ustrzelił Robin Le Normand. Stan rywalizacji w 30. minucie wyrównał Christopher Nkunku. W drugiej połowie Real zdołał ponownie wyjść na prowadzenie. Rzut karny wykorzystał bowiem Mikel Oyarzabal. Na ostatniej prostej do końca spotkania jedenastkę otrzymał także RB Lipsk. Karnego na bramkę pewnie zamienił Emil Forsberg.

Sevilla FC – Dinamo Zagrzeb 3:1

Dużo działo się też w pierwszej odsłonie meczu Sevilli z Dinamem Zagrzeb. To właśnie wtedy padły wszystkie cztery bramki. Dla Sevilli trafiali Ivan Rakitić (karny), Lucas Ocampos oraz Anthony Martial. Po stronie przyjezdnych bramkę zdobył Mislav Orsić.

Bramka Arkadiusza Milika:

Relacja z wcześniejszych spotkań, w których min. swoją bramkę zdobył Piotr Zieliński dostępna jest TUTAJ.