fot: YouTube
Opublikowane 18 lutego 2022, 13:17
0
0

Arkadiusz Milik jest obecnie w znakomitej formie, co potwierdza kolejnymi bramkami. Na ten moment w jednej ze statystyk jest najlepszy spośród graczy z całej Europy!

Polski napastnik w 2022 roku zdobył już 8 bramek. Liczba ta mogłaby być jeszcze wyższa, gdyby nie konflikt Milika z Jorge Sampaolim. Argentyńczyk nie daje Polakowi tylu minut na ile zasługuje. Ruchy tego szkoleniowca są często ciężkie do wytłumaczenia.

Milik rozpoczął rok od bramki w pucharowym starciu z Chauvigny. Następnie z powodu lekkiego urazy nie zagrał w meczu z Bordeaux. Potem dostał 83 minuty w spotkaniu z Lille. Spotkanie z Lens spędził na ławce rezerwowych.

Potem w meczu pucharowym z Montpellier wszedł na 37 minut i zdobył bramkę. W kolejnym meczu ligowym naprzeciw Lyonowi zagrał już tylko 5 minut. Trzy dni później w starciu ze SCO Angers dostał 90 minut i wykorzystał je najlepiej jak tylko mógł, ponieważ ustrzelił hat-tricka.

W kolejnym pucharowym starciu z Niceą znów otrzymał 90 minut, lecz tym razem nie zdobył bramki, a OM przegrało ten mecz aż 1:4. W ligowym spotkaniu z Metz Sampaoli postanowił nie postawić na Polaka, którego jednak wprowadził na ostatnie 15 minut. Milik uratował Marsylii punkty, zdobywając bramkę z przewrotki.

W meczu Ligi Konferencji z Karabachem Agdam Polak ponownie zaliczył dobry występ i ustrzelił dublet. Mimo tego został zdjęty przez trenera w 67. minucie spotkania. Polak nie krył swojej złości z tej decyzji. To zrozumiałe po rozgrywał naprawdę dobre zawody.

Arkadiusz Milik mimo tych wszystkich przeciwności może pochwalić się aż 8 bramkami zdobytymi w 2022 roku. To najlepszy wynik w całej Europie! Forma Polaka nie umknęła mediom, które umieściły go w jedenastce 23. kolejki Ligue 1. Trafił także do zestawienia najlepszych zawodników pierwszych spotkań 1/16 finału Ligi Konferencji.

20 lutego Olympique Marsylia zmierzy się na Stade Velodrome z Clermont Foot. W najbliższy czwartek drużyna Polaka rozegra rewanżowy mecz z Karabachem Agdam.

Źródło: Twitter