Środa, 24 Kwietnia, 2024

(VIDEO) Lubin pełen goli i kontrowersji. Zobacz bramki ze spotkania Zagłębie – Wisła Płock

Opublikowane 18 lutego 2022, 20:00
0
0

Zagłębie Lubin po serii czterech kolejnych porażek w Ekstraklasie wróciła na zwycięskie tory. Miedziowi pokonali 3:1 Nafciarzy, którzy przyzwyczaili już w tym sezonie do słabych wyjazdów.

Na bramki w tym meczu nie trzeba było długo czekać, ponieważ już w 11. minucie spotkania Łukasz Sekulski otworzył wynik spotkania. Napastnik Nafciarzy zachował się najlepiej w polu karnym Miedziowych i wykorzystał piłkę dograną tam przez Michalskiego.

W kolejnych minutach spotkania to gospodarze kreowali grę, a Wisła została sprowadzona do defensywy. W 20. minucie groźny strzał oddał Hinokio, ale na posterunku był Kamiński.

Starania Miedziowych przyniosły skutek w 31. minucie meczu. Wtedy po składnej akcji Chodyna zgrał piłkę do Martina Doleżala, a ten na raty, ale jednak pokonał bramkarza Nafciarzy.

Zagłębie chciało pójść za ciosem i nie ustawało w swoich atakach. Do kontrowersyjnej sytuacji doszło tuż przed gwizdkiem na przerwę. Patryk Szysz wbiegł w pole karne Wisły i upadł na murawę, sygnalizując przewinienie defensora gości. Arbiter Daniel Stefański nie podyktował rzutu karnego, a zamiast tego ukarał żółtym kartonikiem gracza Miedziowych.

Niedługo po rozpoczęciu drugiej odsłony spotkania miejsce miała podobna sytuacja. Tym razem to Fryderyk Gerbowski padł w polu karnym, a sędzia za rzekomą sytuację także ukarał go żółtym kartonikiem.

W 59. minucie Zagłębie cieszyło się z objęcia prowadzenia. Łukasz Łakomy dośrodkował piłkę w pole karne, a tam świetnie odnalazł się Martin Dolezal, który głową skierował piłkę pomiędzy słupki bramki Wisły Płock.

Kilka minut później prowadzenie Miedziowych zostało powiększone do dwóch goli. Patryk Szysz zgrał futbolówkę do Łukasza Łakomego, a ten wpadł w pole karne i uderzył tak, że Kamiński nie zdołał wybronić jego strzału.

Wisła Płock musiała wziąć sprawy w swoje ręce i przez następne minuty napierali oni na Miedziowych. W 86. minucie doszło do kolejnej już tego dnia kontrowersji. Rafał Wolski uderzył zza pola karnego, a posłana przez niego piłka otarła się jeszcze o Sasę Balicia. Po analizie VAR ta bramka nie została jednak uznana ze względu na pozycję spaloną jednego z zawodników uczestniczących w akcji.

Zagłębie Lubin – Wisła Płock 3:1 (1:1)
Bramki:31′, 59′ Dolezal, 65′ Łakomy – 11′ Sekulski

W nadchodzącej kolejce Miedziowi pojadą na mecz ze Śląskiem Wrocław. Kolejny wyjazd czeka też drużyną Nafciarzy, którzy zagrają z Rakowem Częstochowa.