Czwartek, 28 Marca, 2024

(VIDEO) Prawdziwy joker! Zobacz jak Bichakhchyan zapewnił wygraną Pogoni Szczecin

fot: Screenshot
Opublikowane 18 lutego 2022, 22:34
0
0

Wicelider Ekstraklasy Pogoń Szczecin wygrał 1:0 w Mielcu z miejscową Stalą. Portowcy przeważali głównie w drugiej połowie a bramkę zdobyli tuż przed zakończeniem doliczonego czasu gry.

Pierwszą groźną sytuację wykreowała sobie ekipa Pogoni. Michał Kucharczyk dośrodkował piłkę do nabiegającego Kamila Grosickiego, lecz ten nie oddał zbyt udanego strzału.

W 19. minucie powinno być 0:1 dla Portowców. Mata z lewej flanki wyłożył piłkę Michałowi Kucharczykowi, a ten w dogodnej sytuacji fatalnie spudłował!

Niewykorzystane sytuacje mogły zemścić się na przyjezdnych w 25. minucie. Wtedy Portowców przed utratą bramki uratował Dante Stipica. W tej sytuacji groźnie główkował Maksymilian Sitek.

W pierwszej części spotkania Pogoń nie mogła się wstrzelić i nie oddała ani jednego celnego strzału na bramkę Stali. Mielczanie zatrudnili Stipicę dwukrotnie, lecz też bez efektu w postaci gola.

Niedługo po zmianie stron Stal przed stratą bramki uratował Strączek. Golkiper gospodarzy sparował uderzenie szczupakiem wykonane przez Igora Łasickiego.

W drugiej połowie Portowcy byli znacznie lepiej zorganizowani i nie zostawili mielczanom zbyt wiele przestrzeni. Najbliżej zdobycia bramki byli Zahović oraz Grosicki, jednak obaj strzelili minimalnie niecelnie.

Wejście smoka mógł zaliczyć Jean Carlos. Jakub Bartkowski wyłożył Brazylijczykowi piłkę, ten oddał strzał, lecz futbolówkę z linii bramkowej wybił Michał Żyro! Kolejne próby Portowców także nie przyniosły rezultatu w postaci bramki. Stal w końcowych minutach ograniczyła się już tylko do defensywy.

Tuż przed upływem doliczonego czasu gry piłkę do bramki Stali zapakował nowy nabytek i joker Kosty Runjaicia, czyli Vahan Bichakhchyan. Arrmeńczyk oddał strzał zza szesnastki, a fatalny błąd przy obronie jego strzału popełnił Rafał Strączek, który praktycznie sam wpakował sobie piłkę do bramki!

Stal Mielec – Pogoń Szczecin 0:1 (0:0)
Bramki: 90 + 3′ Bichakhchyan

W przyszłym tygodniu Stal wybierze się na Lubelszczyznę gdzie zagra z Górnikiem Łęczna. Pogoń czeka natomiast hitowy pojedynek z Lechem Poznań.