fot: Screesnhot
Opublikowane 19 lutego 2022, 21:54
0
0

Legia Warszawa zremisowała 0:0 w wyjazdowym spotkaniu z Termalicą Nieciecza. Podział punktów nie jest w smak żadnej z ekip, ponieważ obie drużyny nadal pozostały na samym dole ligowej tabeli.

W pierwszym kwadransie spotkania lepszą organizacją gry wykazali się gospodarze. Słoniki z Niecieczy przeważały i to one kreowały grę. Po okazji Mesanovicia, który jednak zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału, to Legia zaczęła przejmować inicjatywę.

Próba Maldenovicia była niecelna, natomiast uderzenie Skibickiego po rykoszecie dało Legii korner. Z narożnika boiska piłkę wrzucił więc Josue, a Johansson mógł na raty otworzyć wynik spotkania. Jego pierwszy strzał zablokował obrońca, natomiast drugi sam golkiper Termaliki.

Wojskowi kontynuowali swoje ataki. Najbardziej widoczni w ofensywie byli Mladenović oraz Josue. Ten drugi w 37. minucie wrzucił piłkę na głowę Tomasa Pekharta, lecz Czech spudłował z bliskiej odległości.

Po zmianie stron Wojskowi nadal napierali na gospodarzy. Futbolówkę do swoich kolegów z zespołu dorzucał Josue. Pekhart ponownie trafił w bramkarza. Podobnie było z próbą Skibickiego.

Termalica odgryzła się Legii w 59. minucie. Wtedy groźne uderzenie oddał Muris Mesanović. W 73. minucie Wojskowych osłabił Rafael Lopes, który obejrzał drugą żółtą kartkę i musiał przedwcześnie opuścić boisko. Portugalczyk spędził na boisku niespełna 10 minut,

Termalica poczuła się pewnie i spróbowała zaatakować Wojskowych. Michal Hubinek mógł otworzyć wynik spotkania, lecz po dośrodkowaniu w pole karne Legii trafił tylko w boczną siatkę.

Legia w ostatnich minutach spotkania skupiła się głównie na defensywie. Swoje okazje miała głównie Termalica. Najgroźniejsza z nich w 88. minucie nie wykorzystał Piotr Wlazło. Zawodników Słoników przymierzył groźnie z rzutu wolnego, lecz jego uderzenie sparował Cezary Miszta.

Na te moment Legia Warszawa ma na swoim koncie 19 punktów. Za nią znajduje się tylko Termalica z dorobkiem 16 oczek. Przed Wojskowymi znajdują się Górnik Łęczna i Warta Poznań, które mają nad stołecznym zespołem jeden punkt przewagi. Oba te zespoły jeszcze nie rozegrały swojego spotkania w 22. kolejce Ekstraklasy.

Słoniki z Niecieczy w najbliższy weekend pojadą do Krakowa, gdzie zagrają z Pasami. Legia Warszawa przy Łazienkowskiej podejmie Wisłę Kraków.