czwartek, 19 maja, 2022
Strona głównaPiłka Nożna(VIDEO) Lewy razy dwa! Polak znów skuteczny w Bundeslidze

(VIDEO) Lewy razy dwa! Polak znów skuteczny w Bundeslidze

Bayern Monachium wygrał 3:1 z Greuther Furth. Dwie bramki w tym spotkaniu zdobył Robert Lewandowski. Polak ma w tym sezonie Bundesligi na koncie już 28 trafień!

Wynik spotkania w 43. minucie niespodziewanie otworzył zawodnik Greuther Furth Branimir Hrgota. Szwed przymierzył z rzutu wolnego i pokonał Svena Ulreicha.

Po zmianie stron stan rywalizacji szybko wyrównał Robert Lewandowski. Polak na gola zamienił podanie od Erica Choupo-Motinga.

W 62. minucie do bramki trafił znów zawodnik Greuther Furth. Tym razem był to Sebastian Griesbeck, który jednak zaliczył gola samobójczego i wyprowadził Bawarczyków na prowadzenie.

W 82. minucie Robert Lewandowski popisał się kolejnym trafieniem. W tej sytuacji Polakowi wtórował Niklas Sule.

Wynik spotkania w doliczonym czasie gry ustalił Eric Choupo-Moting. Bawarczycy ograli Greuther Furth 4:1 i pozostali liderami Bundesligi. Zespół z Furth nie powiększył swojej zdobyczy punktowej i nadal plasuje się na ostatnim miejscu w ligowej tabeli.

Bayern Monachium – Greuther Furth 4:1 (0:1)
Bramki: 46′, 82′ Lewandowski, 61′ Griesbeck (sam.), 90+1′ Choupo-Moting – 42′ Hrgota

W następnym tygodniu Bayern Monachium zagra na wyjeździe z Eintrachtem Frankfurt. Greuther Furth podejmie na własnym obiekcie FC Koeln.