Sobota, 20 Kwietnia, 2024

(VIDEO) Znów to zrobił! Krzysztof Piątek z kolejną bramką dla Fiorentiny! Zobacz gola Polaka

Opublikowane 20 lutego 2022, 14:30
0
0

Fiorentina pokonała 1:0 Atalantę Bergamo. Zwycięską bramkę w tym spotkaniu zdobył Krzysztof Piątek. To dugi gol Polaka w tym sezonie Serie A i piąty w barwach Fiorentiny.

W podstawowym składzie Fiorentiny wyszedł zarówno Krzysztof Piątek, jak i Bartłomiej Drągowski.

W pierwszej połowie nie padły bramki, chociaż najbliżej zdobycia gola byli Nicolas Fernandez i Riccardo Sottil. Fiorentinę przed stratą bramki uratował Drągowski, który wybronił groźne uderzenie z głowy Teuna Koopmeinersa.

Chwilę po powrocie na boisko Gaetano Castrovili stanął przed świetną okazją do strzelenia bramki, ale uderzył on niewiele nad poprzeczką.

To co nie udało się Castroviliemu, udało się Krzysztofowi Piątkowi. Polak wbiegł na wolne pole i otrzymał podanie od Nicolasa Fernandeza.

Wynik rywalizacji mógł wyrównać Ruslan Malinovsky. Posłana przez niego piłka zatrzepotała w siatce Fiorentiny, ale analiza VAR wykazała pozycję spaloną. W 64. minucie na trybuny został odesłany trener Atalanty Gian Piero Gasperini.

Fiorentina zdołała dowieźć korzystny wynik i zatrzymała komplet punktów u siebie. Krzysztof Piątek podobnie jak Bartłomiej Drągowski zagrał cały mecz.

Fiorentina – Atalanta Bergamo 1:0 (0:0)
Bramki: 56′ Piątek

W nadchodzącej kolejce Fiorentina zagra na wyjeździe z Sassuolo Calcio. Atalanta na własnym stadionie podejmie Sampdorię Genuę.