Mecz z Rosją zagrożony? Sytuacja jest skomplikowana! Czekamy na reakcję FIFA i UEFA

fot: YouTube
Opublikowane 22 lutego 2022, 10:34
przez Jakub Barabasz
0
0
Brak komentarzy

Na 24 marca zaplanowany jest mecz półfinału baraży o mistrzostwa świata 2022 pomiędzy Rosją a Polską. Obecna sytuacja geopolityczna i konflikt Rosji z Ukrainą może jednak pokrzyżować te plany.

W poniedziałkowy wieczór przywódca Rosji Władimir Putin w specjalnym orędziu ogłosił przyznanie niepodległości republice Donieckiej i Ługańskiej. Dodatkowo zlecił on rosyjskim siłom zbrojny przeprowadzenie na tych terenach „działań utrzymujących pokój”.

Decyzja ta spotkała się z potępieniem ze strony wielu zachodnich państw. Swój komentarz wydał także sekretarz generalny NATO. Na ten moment nie pojawiły się żadne oświadczenia od federacji FIFA oraz UEFA.

To właśnie te organizacje powinny zadecydować czy mecz Rosja – Polska odbędzie się w Moskwie czy jednak zostanie wybrane inne miejsce. Mowa tu o neutralnym terenie. W piłkarskim świecie pojawiły się głosy mówiące, że to będzie najlepsze wyjście.

Takiej decyzji nie może jednak podjąć sam PZPN. W przypadku bojkotu spotkania ze strony reprezentacji Polski pogrzebane zostaną szanse na awans, a Rosja otrzyma przepustkę do finału baraży za darmo.

Do meczu pozostaje jeszcze miesiąc, a to sporo czasu na ewentualną decyzję o zmianie miejsca rozgrywania spotkania, a być może i całkowitego wykluczenia Rosji z piłkarskich rozgrywek. W piłkarskim świecie pojawiają się również głosy, które nie wierzą w takie rozstrzygnięcie tej sprawy.

Źródło: Twitter / Radio 24

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments