wtorek, 17 maja, 2022
Strona głównaPiłka NożnaAfera w Legii Warszawa! Klub przez działania Mioduskiego może mieć kłopoty!

Afera w Legii Warszawa! Klub przez działania Mioduskiego może mieć kłopoty!

Legia Warszawa jest bliska utraty dzierżawy kortów tenisowych, które znajdują się przy klubowym stadionie. To efekt kontrowersyjnych działań prezesa Dariusza Mioduskiego.

Klub w 2019 roku powołał spółkę Legia Tenis. Rada Warszawy przyznała mu wtedy 30-letnią dzierżawę kortów, które tuż przy stadionie na Łazienkowskiej.

Niedawno klub sprzedał te korty spółce o nazwie WAWA Group. Sprawa zapewne przeszłaby bez większego echa, gdyby nie fakt, że jej właścicielem jest prezes Legii Dariusz Mioduski. Co więcej, w radzie nadzorczej zasiada także żona i córka prezesa.

Kibice Legii podczas meczu z Wartą Poznań wywiesili specjalny transparent informujący o całej sytuacji. To właśnie od tego momentu zrobiło się głośno o kortach.

Niedługo potem klub wydał specjalne oświadczenie, w których wyjaśniał kwestię związaną z pozyskaniem kortów przez spółkę WAWA Group.

Komunikat w całej sprawie szybko wydało także miasto Warszawa.

„Miasto niezwykle rzadko wyraża zgodę na zawarcie umowy długoletniej dzierżawy. Ma to miejsce wyłącznie, jeżeli partner jest sprawdzony i wiarygodny, tak jak w tym przypadku, gdy mowa o warszawskim klubie sportowym ze 100-letnią historią. Domagamy się od Legii wyjaśnień, przywrócenia porządku prawnego oraz faktycznego, w oparciu o który w najlepszej wierze zawarta została umowa dzierżawy kortów przy ul. Myśliwieckiej” – poinformowała za pośrednictwem Twittera rzeczniczka Monika Beuth-Lutyk.

W środę odbyło się specjalne posiedzenie komisji sportu Rady Warszawy. Podczas niego podjęto decyzję dotyczące dalszych kroków wyjaśniania sprawy związanej z kortami.

„Mioduski nas oszukał jak kieszonkowiec na Różycu”. Mocne słowa na komisji sportu. Samorząd stawia ultimatum dla właściciela Legii, który przejął dzierżawę miejskich kortów – albo partnerem miasta znów będzie Legia, albo dzierżawa zostanie zerwana” – podał na Twitterze dziennikarz Gazety Stołecznej Michał Wojtczuk.

„Na Komisji Sportu właśnie dowiedzieliśmy się, że w umowie dzierżawy gruntów dla Legii Tenis nie było zapisów gwarantujących brak możliwości odsprzedaży spółki innym podmiotom” – taką informacją podał natomiast rzecznik prasowy Okręgu Warszawa Michał Szpądrowski

Dariusz Mioduski ma więc czas do 7 marca aby przywrócić stan właścicielski klubowi.

Źródło: Sport.pl / Twitter

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze

Bartłomiej Drągowski zmienia klub! Polak trafi do Premier League

0
Bartłomiej Drągowski kończy właśnie swój ostatni sezon w barwach Fiorentiny. Brak regularnej gry zmusił go do zmiany pracodawcy. Golkiper wyleci do Anglii, gdzie zasili jeden z klubów Premier League.