Afera w Legii Warszawa! Klub przez działania Mioduskiego może mieć kłopoty!

fot: YouTube
Opublikowane 23 lutego 2022, 13:01
przez Jakub Barabasz
0
0
Brak komentarzy

Legia Warszawa jest bliska utraty dzierżawy kortów tenisowych, które znajdują się przy klubowym stadionie. To efekt kontrowersyjnych działań prezesa Dariusza Mioduskiego.

Klub w 2019 roku powołał spółkę Legia Tenis. Rada Warszawy przyznała mu wtedy 30-letnią dzierżawę kortów, które tuż przy stadionie na Łazienkowskiej.

Niedawno klub sprzedał te korty spółce o nazwie WAWA Group. Sprawa zapewne przeszłaby bez większego echa, gdyby nie fakt, że jej właścicielem jest prezes Legii Dariusz Mioduski. Co więcej, w radzie nadzorczej zasiada także żona i córka prezesa.

Kibice Legii podczas meczu z Wartą Poznań wywiesili specjalny transparent informujący o całej sytuacji. To właśnie od tego momentu zrobiło się głośno o kortach.

Niedługo potem klub wydał specjalne oświadczenie, w których wyjaśniał kwestię związaną z pozyskaniem kortów przez spółkę WAWA Group.

Komunikat w całej sprawie szybko wydało także miasto Warszawa.

„Miasto niezwykle rzadko wyraża zgodę na zawarcie umowy długoletniej dzierżawy. Ma to miejsce wyłącznie, jeżeli partner jest sprawdzony i wiarygodny, tak jak w tym przypadku, gdy mowa o warszawskim klubie sportowym ze 100-letnią historią. Domagamy się od Legii wyjaśnień, przywrócenia porządku prawnego oraz faktycznego, w oparciu o który w najlepszej wierze zawarta została umowa dzierżawy kortów przy ul. Myśliwieckiej” – poinformowała za pośrednictwem Twittera rzeczniczka Monika Beuth-Lutyk.

W środę odbyło się specjalne posiedzenie komisji sportu Rady Warszawy. Podczas niego podjęto decyzję dotyczące dalszych kroków wyjaśniania sprawy związanej z kortami.

„Mioduski nas oszukał jak kieszonkowiec na Różycu”. Mocne słowa na komisji sportu. Samorząd stawia ultimatum dla właściciela Legii, który przejął dzierżawę miejskich kortów – albo partnerem miasta znów będzie Legia, albo dzierżawa zostanie zerwana” – podał na Twitterze dziennikarz Gazety Stołecznej Michał Wojtczuk.

„Na Komisji Sportu właśnie dowiedzieliśmy się, że w umowie dzierżawy gruntów dla Legii Tenis nie było zapisów gwarantujących brak możliwości odsprzedaży spółki innym podmiotom” – taką informacją podał natomiast rzecznik prasowy Okręgu Warszawa Michał Szpądrowski

Dariusz Mioduski ma więc czas do 7 marca aby przywrócić stan właścicielski klubowi.

Źródło: Sport.pl / Twitter

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments