Instagram usunął post Ołeksandra Zinczenki! Piłkarz życzył Putinowi śmierci!

Źródło: Instagram
fot. Instagram
Opublikowane 24 lutego 2022, 18:58
przez Jakub Hryniewicz
0
0
Brak komentarzy

Piłkarz Manchesteru City, Ołeksandr Zinchenko, zareagował w swoich social mediach na atak Rosji na Ukrainę. Relacja została jednak zdjęta, a zawodnik twierdzi, że zna winnego.

Dziś nad ranem, 24 lutego, wojska rosyjskie wkroczyły na terytorium Ukrainy. Kraj jest cały czas bombardowany, a z godziny na godzinę pojawiają się coraz to nowe informacje. Zajęte zostają kolejne miasta i punkty, w tym między innymi elektrownia w Czarnobylu.

Działania Władimira Putina wywołały reakcję wielu osób ze świata sportu. Bracia Kliczko zaapelowali do świata o jedność w tej ciężkiej sytuacji. Nie wszyscy reprezentanci naszych wschodnich sąsiadów jednak potrafią zachować spokój.

Ołeksandr Zinczenko, piłkarz Manchesteru City, zamieścił w relacji na Instagramie zdjęcie prezydenta Rosji z klarowną wiadomością. Zawodnik ma nadzieję, że głowa państwa poniesie najgorszą możliwą karę.

Źródło: Instagram
fot. Instagram

Mam nadzieję, że sam zdechniesz najgorszą możliwą śmiercią, kreaturo!

Po pewnym czasie post zniknął jednak z social mediów zawodnika. Ołeksandr Zinczenko twierdzi, że to sam Instagram usunął jego wpis.

Głos w sprawie wojny zabrał m.in. Fiodor Smołow, który jako pierwszy reprezentant Rosji sprzeciwił się atakom na Ukrainę. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj – Rosyjski piłkarz i reprezentant kraju publicznie sprzeciwił się inwazji Rosji na Ukrainę!

We wtorek Ołeksandr Zinczenko za pośrednictwem Instagrama emocjonalnym wpisem okazał swoje wsparcie rodakom.

Cały cywilizowany świat martwi się sytuacją w moim kraju. (…) Na zdjęciu – mój kraj. Ten, w którym się urodziłem i w którym dorastałem. Kraj, którego koloru bronię na międzynarodowych arenach. Kraj, który chcemy gloryfikować i rozwijać.

To kraj, którego granice muszą pozostać nienaruszone. Mój kraj należy do Ukraińców i nikt nigdy nie będzie mógł go przejąć. Nigdy się nie poddamy! Chwała Ukrainie.

Źródło: Marca

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments