PZPN podjął działania względem meczu Rosja – Polska! „Okoliczności się zmieniły”

fot: YouTube
Opublikowane 24 lutego 2022, 14:16
przez Jakub Barabasz
0
0
Jeden komentarz

24 marca reprezentacja Polski ma rozegrać mecz półfinałowy baraży o mistrzostwa świata, które odbędą się w Katarze. Rywalem Biało-Czerwonych będzie Rosja. Spotkanie ma zostać rozegrane w Rosji, jednak obecne okoliczności sprawiają, że miejsce może ulec zmianie.

PZPN we wtorek 22 lutego wysłał do FIFY pismo z prośbą o rozpatrzenie sytuacji i odpowiedź gdzie ostatecznie zostanie rozegrane spotkanie. PZPN wyraził swoje zaniepokojenie narastającym konfliktem na linii Rosja – Ukraina.

„We wtorek wysłaliśmy do FIFA pismo. Ale dziś rano okoliczności się zmieniły. To sytuacja bezprecedensowa. Oczekujemy więc pilnej odpowiedzi FIFA na nasze pismo” – mówił rzecznik Jakub Kwiatkowski.

„Pamiętam nasz wyjazd do Izraela na mecz eliminacyjny. Sytuacja również była napięta i miało to przełożenie na piłkarzy, sztab. Nie da się odciąć od tego napięcia. Nie da się od tego uciec. Mecz co prawda jest dopiero za miesiąc, ale trzymamy rękę na pulsie” – dodał.

Według nieoficjalnych informacji PZPN chce, aby spotkanie odbyło się na neutralnym terenie. Na razie federacja jest zmuszona czekać na odpowiedź FIFA.

Federacja obecnie zwołała narada, na której działacze zastanawiają się nad odpowiedzią FIFA na agresję Rosji wobec Ukrainy.

Decyzję dotyczącą ewentualnych sankcji nałożonych na Rosję przez FIFA i UEFA zapewne poznamy w najbliższych dniach. Najprawdopodobniej tak samo będzie i z ustaleniem ostatecznego miejsca rozegrania barażowego pojedynku.

Źródło: Interia / Twitter

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments