PZPN wydał komunikat w sprawie meczu z Rosją! „Oczekujemy błyskawicznej decyzji”

fot: Screenshot
Opublikowane 24 lutego 2022, 17:56
przez Jakub Barabasz
0
0
Brak komentarzy

24 lutego reprezentacja Polski miała w Moskwie, zmierzyć się z Rosją w półfinałowym meczu baraży o udział w Mistrzostwach Świata 2022. PZPN zareagował jednak na agresję Rosji wobec Ukrainy. Federacja wystosowała specjalne pismo do FIFA i UEFA.

Napięta sytuacja na linii Rosja-Ukraina niepokoiła PZPN już od początku roku. W kuluarach pojawiały się głosy, że mecz może zostać przeniesiony na neutralny teren. Związek wystosował 22 lutego pismo o jasną deklarację FIFA i UEFA o miejscu rozgrywania pojedynku. Teraz wszystko jednak się zmieniło.

Agresja Rosji na Ukrainę sprawiła, że Moskwa czy też inne rosyjskie miasta nie są już atrakcyjnym miejscem do organizacji rozgrywek sportowych. UEFA ma zabrać Sankt Petersburgowi prawo do finału tegorocznej Ligi Mistrzów.

Na ten moment UEFA wydała komunikat, w którym ogłosiła, że w piątek 25 lutego o godzinie 10:00 rozpocznie się specjalna rada w sprawie konfliktu rosyjsko-ukraińskiego. Federacja nie wyklucza nałożenia na Rosję sportowych sankcji.

PZPN połączył swoje siły z piłkarskimi federacjami Szwecji oraz Czech. Drużyny te to potencjalni rywale Rosjan w finale baraży. Ten mecz również zaplanowany jest w Moskwie i ani Szwecja, ani Czechy nie chcą tam jechać.

„Bazując na alarmujących doniesieniach w sprawie rozwoju konfliktu między Rosją a Ukrainą, związki piłkarskie Polski, Szwecji oraz Czech wyrażają zdanie, że mecze eliminacyjne do mistrzostw świata w Katarze, zaplanowane na 24 oraz 29 marca, nie powinny odbywać się na terytorium Rosji. Oczekujemy także, że FIFA oraz UEFA podejmą błyskawiczne decyzje i zaproponują alternatywne rozwiązania dotyczące innego miejsca rozgrywania meczów barażowych” – możemy przeczytać w komunikacie.

Źródło: Twitter

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments