czwartek, 26 maja, 2022
Strona głównaBoksRosja atakuje Kijów! Witalij Kliczko będzie bronił stolicy! "Nie ma innego wyjścia...

Rosja atakuje Kijów! Witalij Kliczko będzie bronił stolicy! „Nie ma innego wyjścia niż chwycić za broń i walczyć”

Mer Kijowa nie zamierza poddać się bez walki. Były mistrz świata Witalij Kliczko ogłosił, że chwyci za broń i będzie bronił stolicy Ukrainy.

Wczoraj w godzinach porannych Putin wydał rozkaz zaatakowania naszych wschodnich sąsiadów. Ostrzelanych zostało wiele obiektów nie tylko wojskowych. Media informowały także o rosnącej liczbie ofiar, którą większość stanowią żołnierze. Giną jednak również cywile, w tym osoby nieletnie.

Witalij jako mer Kijowa regularnie apeluje do mieszkańców stolicy. Początkowo prosił o zachowanie spokoju i przygotowanie najpotrzebniejszych rzeczy na wypadek natychmiastowej ucieczki do schronów. Duża część mieszkańców Kijowa postanowiła także uciec na zachód.

Następnie razem z bratem Władimirem zwrócili się do całego świata. Poprosili o wsparcie i zjednoczenie się, aby uniknąć eskalacji wojny, która może rozprzestrzenić się na Europę, a następnie na cały świat.

W stolicy robi się coraz niebezpieczniej. Rosyjscy żołnierze zbliżają się do miasta, a dzisiaj władze ogłosiły alarm przeciwlotniczy i skierowały mieszkańców do schronów. Rosja zaczęła bombardowanie Kijowa, a prezydent kraju przekazał, że giną kolejne ofiary.

Kijów przygotowuje się na atak Rosjan, a żołnierze wysadzili już trzy mosty dookoła miasta, aby zahamować natarcie wrogich czołgów.

Mer stolicy ponownie zabrał głos i tym razem wystąpił w telewizji publicznej. Oświadczył, że zamierza stawić czoła rosyjskim wojskom.

Nie ma innego wyjścia niż chwycić za broń i walczyć z Rosją. Mieszkańcy Kijowa mają broń i stali się żołnierzami gotowymi do obrony naszego miasta, które jest zagrożone przejęciem przez Rosję. Wierzę w Ukrainę, w mój kraj, w mój naród i w to, że powstrzymamy inwazję – powiedział w rozmowie z ITV.

Źródło: Sportowe Fakty

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze

Pudzianowski zdradził, ile zarabia za jedną walkę w KSW! „Nie narzekam....

0
Przed Mariuszem Pudzianowskim kolejne duże wyzwanie. Tym razem podczas sobotniej gali KSW 70 w Atlas Arenie były strongman stanie do walki z byłym mistrzem Michałem Materlą.