czwartek, 19 maja, 2022
Strona głównaPiłka Nożna(VIDEO) Gianni Infantino ucieka od odpowiedzi po pytaniu o Putina! Padły też...

(VIDEO) Gianni Infantino ucieka od odpowiedzi po pytaniu o Putina! Padły też słowa o barażach.

Podczas ostatniej wideokonferencji FIFA Gianni Infantino został zapytany o sprawę agresji wojsk rosyjskich na Ukrainę. W dalszej części spotkania poruszył także kwestie związane z barażami.

Dziennikarz The Associated Press Rob Harris postaowił zadać pytanie Infantino o Putina. Poruszył on również temat Orderu Przyjaźni, jaki Włoch otrzymał od rosyjskiego przywódcy w 2014 roku. Wtedy Putin wręczył mu go jako wyraz wdzięczności za wybranie Rosji na gospodarza mundialu w 2018 roku.

Gianni Infantino został zapytany, czy żałuje przyjęcia odznaczenia z rąk Putina. Szef FIFA nie udzielił jednoznacznej odpowiedzi, a właściwie to całkowicie odszedł od tematu.

„Cały czas rozważamy rolę sportu, szczególnie rolę w jednoczeniu ludzi w pokoju ludzi, państw, które są skonfliktowane. Wierzę, że sport łączy ludzi. Futbol to sport ludzi, nie chodzi o jednostki, ale o wszystkich ludzi z całego świata. Moje myśli są z ludźmi dotkniętymi konfliktem” – powiedział szef FIFA.

Za niespełna miesiąc Polacy mają zagrać mecz barażowy z Rosjanami w Moskwie. Miasto to ma być również gospodarze ewentualnego finału, o ile Sborna ograłaby Biało-Czerwonych.

„Pierwszy mecz barażowy odbędzie się za miesiąc. Mamy nadzieję, że cała sytuacja wyjaśni się na długo przed tym. Wierzymy w to, ale jesteśmy przygotowani na podjęcie odpowiedniej decyzji, jeśli będzie to konieczne” – stwierdził Infantino.

Źródło: Ansa.it / Twitter

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze