czwartek, 19 maja, 2022
Strona głównaBoksWasyl Łomaczenko zabrał głos po ataku Rosji na Ukrainę! Pięściarz modli się...

Wasyl Łomaczenko zabrał głos po ataku Rosji na Ukrainę! Pięściarz modli się za swoją ojczyznę

Kolejny ukraiński pięściarz reaguje na wstrząsające wydarzenia. Wasyl Łomaczenko skomentował w social mediach wojnę, która właśnie toczy się w jego ojczyźnie.

Od czwartku Ukraina broni się przed atakami ze strony rosyjskiej armii. Coraz niebezpieczniej robi się w stolicy kraju. Do Kijowa zbliżają się żołnierze, a miasto stało się celem ataków i było bombardowane. Część mieszkańców uciekła na zachód.

Pozostałe osoby ukryły się w schronach, czy też w metrze. Mer Kijowa były mistrz świata Witalij Kliczko zaapelował do mieszkańców. Wcześniej prosił o zachowanie spokoju, teraz ogłosił, że nadchodzi moment, w którym będzie trzeba chwycić za broń i walczyć z rosyjskimi wojskami.

Do kraju wrócił także przebywający w Wielkiej Brytanii Ołeksandr Usyk, który w ostatnim pojedynku pokonał Anthony’ego Joshuę i zdobył mistrzostwo świata WBO, IBF, WBA oraz IBO w wadze ciężkiej. Pięściarz na swoich social mediach przekazał:

– Droga Ukraino i drodzy Ukraińcy. W wiadomościach mówią, że uciekłem, ale to nie jest tak. Wyjechałem w związku z pracą. Wróciłem, jestem w domu. Musimy się zjednoczyć. Nastąpiły bardzo ciężkie czasy, bardzo martwię się o swój kraj, o ludzi. Koledzy, musimy zatrzymać tę wojnę! Musimy zrobić to wszyscy razem!

Tym razem głos zabrał kolejny pieśniarz Wasyl Łomaczenko były mistrz świata WBC, WBA oraz WBO w kategorii lekkiej. 34-latek zamieścił na swoich social mediach modlitwę, w której zwraca się do Boga:

– Modlitwa o pokój na całym świecie i oświecenie narodów ziemi. Panie, obdarz swój lud pokojem. Panie, daj swoim sługom Ducha Świętego, aby ogrzał ich serca Twoją miłością i pouczył ich o wszelkiej prawdzie i dobroci. Panie, udziel im Swojej łaski, aby poznali Cię w pokoju i miłości, pokochali Cię i powiedzieli, jak apostołowie na Górze Tabor: „Dobrze nam Panie być z Tobą”. Ogrzej smutne serca ludzi, niech Cię wielbią w radości, zapominając o smutkach ziemi. Dobry Pocieszycielu, błagam Cię ze łzami, pociesz smutne dusze Twojego ludu. Niech wszystkie twoje narody zrozumieją Twoją miłość i słodycz Ducha Świętego, niech ludzie zapomną o smutku ziemi i niech porzucą wszelkie zło i przylgną do Ciebie z miłością, i niech żyją w pokoju, pełniąc Twoją wolę dla Twojej chwały.

Źródło: Twitter/Instagram

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze

Szalona propozycja PSG dla Kyliana Mbappe! Ma być już nie tylko...

0
Paris Saint-Germain nie ustaje w próbach zatrzymania u siebie Kyliana Mbappe. Paryżanie zaproponowali 23-latkowali nowy kontrakt, ale i rolę "szefa projektu".