Reprezentacja Polski nie zamierza grać z Rosją! „To jedyna słuszna decyzja”

fot: YouTube
Opublikowane 26 lutego 2022, 10:37
przez Jakub Barabasz
0
0
Brak komentarzy

PZPN wydał nowe stanowisko w sprawie marcowych baraży i meczu z reprezentacją Rosji. Cezary Kulesza poinformował kibiców o wszystkim za pośrednictwem social mediów.

Zaplanowany na 24 marca mecz Rosja – Polska na pewno nie odbędzie się w Moskwie. Zaogniająca się wojna na Ukrainie zbiera swoje żniwa również w świecie futbolu. PZPN z racji na bezpodstawną agresję Rosjan nie zamierza rozgrywać meczu ze Sborną!

Polska federacja wraz ze związkami piłkarskimi Szwecji oraz Czech (ewentualni rywale Rosji w finale baraży) wystosowała specjalne pismo, w którym otwarcie ogłosiła FIFA, że mecze barażowe nie powinny odbyć się na terenie Rosji.

W piątek UEFA po specjalnej naradzie podjęła decyzję o nałożeniu na Rosję sankcji w postaci odebrania organizacji finału tegorocznej Ligi Mistrzów oraz braku możliwości rozgrywania spotkań na terenie kraju.

Baraże to jednak inna sprawa, ponieważ przebiegają one pod egidą FIFA, a nie UEFA. Organizacja, której szefem jest Gianni Infantino na ten moment pozostaje bierna, i nie nałożyła na Rosję żadnych dodatkowych kar.

PZPN postanowił wziąć więc w sprawy w swoje ręce i wspólnie ze Szwedami oraz Czechami planuje przedstawić FIFA jasne stanowisko w sprawie meczu z Rosją.

Decyzja ta spotkała się z pozytywnym odbiorem zarówno wśród kibiców, dziennikarzy, jak i samych piłkarzy.

Pierwsze oświadczenie polskiej federacji z dnia 24 lutego było znacznie łagodniejsze, co znów wywołało burzę wśród internautów, którzy nie kryli swojego oburzenia całą sytuacją. Więcej o tym TUTAJ.

Źródło: Twitter

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments