Czwartek, 28 Marca, 2024

(VIDEO) Kibice Pogoni ze specjalną “wiadomością” do Putina! Relacja z meczu Pogoń – Lech

fot: Screenshot
Opublikowane 26 lutego 2022, 16:55
0
0

W meczu na szczycie Ekstraklasy Pogoń Szczecin uległa 0:3 Lechowi Poznań. O zwycięstwie Kolejorza zadecydowały gole zdobyte w ciągu sześciu minut!

Obie drużyny wyszły na boisko w następujących składach:

Mecz od samego początku toczył się głównie w środkowej strefie boiska. Pojedynek przypominał bardziej piłkarskie szachy niż spotkanie lidera z wiceliderem ligi. Kibice Pogoni nie czekali więc na rozwój wydarzeń i już chwilę po pierwszym gwizdku zaprezentowali przygotowaną na ten mecz oprawę.

Spotkanie z trybun oglądał selekcjoner reprezentacji narodowej Czesław Michniewicz.

W pierwszych minutach to Lech nadawał tempo gry, ale Pogoń prezentowała się dobrze w defensywie i nie pozwoliła Kolejorzowi na przeprowadzenie żadnej groźnej akcji.

Niedługo potem Pogoń zdecydowała się na wyjście bardziej do przodu. To jednak niewiele przyniosło ponieważ po 30 minutach gry zarówno Portowcy, jak i Kolejorz zdołali oddali zaledwie po jednym niecelnym strzale. Następny kwadrans wcale nie był lepszy. Ostatecznie w pierwszej połowie kibice oglądali tylko jeden celny strzał w wykonaniu Pogoni.

W międzyczasie fanatycy Pogoni mieli okazję odnieść się do sytuacji na Ukrainie i okazać temu narodowi wyrazy wsparcia.

Trzy minuty po zmianie stron bramce Pogoni zagroził Kristoffer Velde. Pedro Rebocho świetnie przedarł się w pole karne Portowców, po czym zgrał piłkę Amaralowi. Portugalczyk nie zdołał złożyć się do strzału, ale odegrał futbolówkę do Velde, którego uderzenie wybronił jednak Dante Stipica.

Chociaż początek drugiej połowy był bardziej dynamiczny to gra szybko wróciła na środek boiska. Posypały się też żółte kartki dla Lecha, które obejrzeli Ishak, Amaral, Kamiński oraz Salamon.

W 70. minucie Lechowi udało się przeprowadzić akcję, która zakończyła się bramką na 0:1. Radosław Murawski zagrał miękko w pole karne, gdzie Jakub Kamiński głową zgrał piłkę do Mikael Ishaka, który z bliskiej odległości skierował futbolówkę do siatki Pogoni.

Dwie minuty później Kolejorz wyprowadził kolejny skuteczny cios. Tym razem Kristoffer Velde świetnie wypatrzył Dawida Kownackiego i posłał do niego piłkę z bocznej strefy boiska.

To nie był jednak koniec kłopotów Pogoni. W 75. minucie Mateusz Łęgowski sfaulował w polu karnym Dawida Kownackiego. Do jedenastki podszedł Mikael Ishak. Szwed zamienił karny na kolejną bramkę.

Po takich trzech ciosach Pogoni nie udało się już podnieść. Ostatni kwadrans przebiegał dość spokojnie.

Pogoń Szczecin – Lech Poznań 0:3 (0:0)
Bramki: 70′, 76′ Ishak, 72′ Kownacki

Pogoń w następnej kolejce podejmie na własnym obiekcie Radomiak Radom. Lech Poznań w nadchodzącym tygodniu musi przygotować się na mecz Pucharu Polski z Górnikiem Zabrze oraz ligowy pojedynek z Rakowem Częstochowa.