czwartek, 19 maja, 2022
Strona głównaPiłka NożnaWojciech Szczęsny stanowczo o Rosji! "Odmawiam stania na boisku i słuchania ich...

Wojciech Szczęsny stanowczo o Rosji! „Odmawiam stania na boisku i słuchania ich hymnu”

Podstawowy bramkarz reprezentacji Polski Wojciech Szczęsny nie pozostaje obojętny wobec agresji Rosji na Ukrainę. Golkiper Biało-Czerwonych opublikował długi post związany z wydarzeniami u naszych wschodnich sąsiadów.

Dla Wojciecha wojna na Ukrainie ma szczególne znaczenie. Żona bramkarza Marina Łuczenko pochodzi właśnie z tego kraju. Jak wspomina w swoim poście Wojciech, na Ukrainie przebywa obecnie też część jego rodziny.

„Moja żona urodziła się na Ukrainie, w żyłach mojego syna płynie ukraińska krew, część naszej rodziny nadal jest na Ukrainie, wielu moich pracowników to Ukraińcy i wszyscy to wspaniali ludzie. Widząc cierpienie na ich twarzach i strach o swój kraj, uświadamiam sobie, że nie mogę stać w miejscu i udawać, że nic się nie stało” – rozpoczął wpis Szczęsny.

W dalszej części wpisu zaznaczył, że Wladimir Putin najeżdżając na Ukrainę, wypowiedział wojnę nie tylko temu krajowi, ale i całej Europie.

„W momencie, gdy Putin zdecydował się na inwazję na Ukrainę, wypowiedział wojnę nie tylko Ukrainie, ale także wszystkim wartościom, za którymi opowiada się Europa. Wolność, Niezależność, ale przede wszystkim Pokój” – pisał Wojciech.

Bramkarz reprezentacji Polski odniósł się również do przyszłego meczu barażowego z Rosjanami. Stanowisko Wojciecha w tej sprawie jest jasne.

„W marcu mieliśmy zmierzyć się z Rosją w meczu barażowym o Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze. I choć serce mi pęka podczas pisania tego, sumienie nie pozwala mi grać. Reprezentowanie swojego kraju to największy zaszczyt w karierze piłkarza, ale to wciąż wybór. Odmawiam gry przeciwko graczom, którzy zdecydują się reprezentować wartości i zasady Rosji! Odmawiam stania na boisku w barwach mojego kraju i słuchania hymnu narodowego Rosji! Odmawiam udziału w wydarzeniu sportowym, które legitymizuje działania rosyjskiego rządu” – napisał stanowczo Szczęsny.

Na samym końcu Wojciech wystosował także apel do organizacji FIFA i UEFA.

„Wiem, że mój wpływ może być tylko symboliczny, ale wzywam FIFA i UEFA do podjęcia działań i pociągnięcia Federacji Rosyjskiej do odpowiedzialności za ich działania” – zakończył.

Wcześniej oświadczenie dotyczące wydarzeń na Ukrainie opublikował kapitan reprezentacji Robert Lewandowski. Swoje stanowisko w sprawie meczu z Rosjanami wydał także PZPN.

Źródło: Instagram

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze