czwartek, 19 maja, 2022
Strona głównaBoksAleksandr Powietkin popiera Putina i wojnę na Ukrainie! "Jestem za prezydentem i...

Aleksandr Powietkin popiera Putina i wojnę na Ukrainie! „Jestem za prezydentem i jego decyzjami, aby…”

Aleksandr Powietkin zabrał głos w sprawie wojny na Ukrainie. Słowa pięściarza nie spodobały się Internautom, którzy są oburzeni jego wpisem.

Nad ranem 24 lutego na rozkaz Władimira Putina rosyjskie wojska zaatakowały Ukrainę. Kiedy na całym świecie mówi się o wojnie, w Rosji jest to nazywane jedynie „specjalną operacją”. Wojska Putina najpierw zaatakowały obiekty militarne i lotniska.

To był jednak jedynie początek. Aktualnie Rosjanie strzelają także do cywilów. Celem stały się dzielnice mieszkalne, a także szpitale, karetki i ratownicy medyczni. Mieszkańcy większych miast jak np. Kijowa ukryli się w schronach. Duża część zdecydowała się także uciec na zachód, w tym również do Polski.

Pozostali chwycili za broń i stanęli do walki z Rosjanami. Wasyl Łomaczenko, który jeszcze dwa dni temu przebywał w Grecji, według ostatnich doniesień dołączył do Batalionu Obrony Terytorialnej. Do kraju z Wielkiej Brytanii wrócił również Ołeksandr Usyk, który wystosował apel do Władimira Putina, by ten przystąpił do negocjacji.

W Kijowie wciąż przebywają bracia Kliczko, którzy również oświadczyli, że będą walczyć i jeśli nadejdzie taka potrzeba, to również chwycą za broń. Niedawno Władimir Kliczko poprosił cały świat o jak najszybsze udzielenie pomocy, gdyż z każdym dniem Ukraina jest w coraz gorszej sytuacji.

Głos zabrał również inny wielki pięściarz, tym razem z Rosji. Aleksandr Powietkin zamieścił na swoich social mediach dość kontrowersyjny wpis, gdyż oficjalne poparł Władimira Putina i trwającą na Ukrainie wojnę, która pochłania kolejne ofiary, w tym także wielu cywilów.

Co ciekawe, „Sasza” został skrytykowany przez zagranicznych kibiców, jednak wielu rosyjskich Internautów poparło jego słowa oraz postawę wobec ataku na Ukrainę.

– Siła w prawdzie. To słynne zdanie, które powiedział Sergii Bodrow, dziś pokazuje istotę tego, co dzieje się na Ukrainie. Walczyliśmy o prawdę przez te wszystkie lata, podczas gdy Słowianie byli eksterminowani w Donbasie. Dlatego jestem za prezydentem i jego decyzjami – aby stanąć w obronie zwykłych ludzi, aby odeprzeć nazizm, który pasożytuje, wszystkim wiadomo na czyj koszt. Każda wojna się kończy. Niech i ta się skończy w nadchodzących dniach.

Źródło: Instagram

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze