sobota, 21 maja, 2022
Strona głównaPiłka NożnaKrzysztof Stanowski gasi Chelsea FC za oświadczenie! "Konflikt, to coś...

Krzysztof Stanowski gasi Chelsea FC za oświadczenie! „Konflikt, to coś…

Jeden z założycieli „Kanału Sportowego”, Krzysztof Stanowski, głośno wyraża swój stosunek do wojny wywołanej przez Rosjan. Dziennikarz odpowiedział na jeden z wpisów Chelsea FC.

Dnia 24 lutego Rosją wtargnęła siłą na terytorium Ukrainy. Codziennie słychać o bombardowaniu kolejnych miast, budynków mieszkalnych i elektrowni. Agresorzy zajęli już między innymi tą w Czarnobylu.

Z dnia na dzień nie tylko pojawiają się nowe słowa otuchy kierowane w stronę Ukrainy, lecz także informacje o zerwanych współpracach z rosyjskimi firmami. Schalke niemal natychmiast pozbyło się ze swoich koszulek loga Gazpromu, a Manchester United nie będzie już latał liniami Aerofłotu.

W specyficznej sytuacji znalazł się inny klub piłkarski, Chelsea FC. Od lat właścicielem klubu jest rosyjski oligarcha, Roman Abramowicz. Podczas gdy wspomniane ekipy odcinały się od jakichkolwiek konotacji z Rosją, „The Blues” zapowiedzieli, na Twitterze że… w finale Carabao Cup wystąpią pod hasłem #NoToHate, czyli Nie dla nienawiści.

O ile idea jest niezwykle zacna, o tyle nie każdemu spodobał się czas, w którym została ogłoszona. Fala krytyki, która wylała się na klub zmusiła Chelsea do podjęcia kolejnych kroków. Klub zamieścił na swojej stronie internetowej dość lakoniczne oświadczenie:

Sytuacja w Ukrainie jest przerażająca i katastrofalna. Myśli Chelsea FC są ze wszystkimi w tym kraju. Wszyscy w klubie modlą się o pokój.

Komunikat londyńskiego zespół udostępnił także za pośrednictwem Twittera. Link okrasili słowami: Oświadczenie klubu w sprawie konfliktu w Ukrainie. Na ten wpis odpowiedział między innymi Krzysztof Stanowski.

Konflikt to coś pomiędzy Johnem Terrym i Wayne’em Bridge’em. To jest wojna.

Dziennikarz nawiązał do słynnej sprawy sprzed lat. Podczas, gdy obaj angielscy obrońcy grali wspólnie w Chelsea, żona Bridge’a zdradzała go właśnie z Johnem Terrym.

Źródło: Twitter

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze

(VIDEO) Przejmująca przemowa Jakuba Błasczykowskiego przed meczem Wisły! „Zdaję sobie sprawę,...

0
Mecz Wisła Kraków - Warta Poznań to ostatni pojedynek Białej Gwiazdy w Ekstraklasie przed degradacją do Fortuna 1 Ligi. Przed meczem głos zabrał współwłaściciel klubu Jakub Błaszczykowski.