czwartek, 26 maja, 2022
Strona głównaBoksPILNE: Wasyl Łomaczenko wstąpił do batalionu obrony terytorialnej i chwycił za broń!

PILNE: Wasyl Łomaczenko wstąpił do batalionu obrony terytorialnej i chwycił za broń!

Tym razem nie skończyło się na słowach! Na ukraińskich grupach pojawiła się informacja oraz zdjęcie pięściarza z karabinem potwierdzające, że dwukrotny mistrz olimpijski, były mistrz świata WBC, WBA oraz WBO w kategorii lekkiej – Wasyl Łomaczenko przystąpił do obrony kraju!

We czwartek 24 lutego doszło do zbrojnego wtargnięcia armii rosyjskiej na teren naszych wschodnich sąsiadów. Codziennie dochodzą informacje o bombardowaniu kolejnych miast, ofiarami padają nie tylko żołnierze, ale też cywile i dzieci. Ukrainy bronią także jej sportowcy. Od początku wojny biorą w niej udział bracia Kliczko, Witalij na bieżąco aktualizuje sytuację w Internecie.

Do kraju powrócił również Oleksandr Usyk, mistrz świata wagi ciężkiej WBA, WBO oraz IBF, który spędzał ostatnie dni w Londynie dogadując szczegóły swojej kolejnej walki.

Usyk kilkukrotnie po powrocie zwracał się do Rosjan, Białorusi oraz do Putina, aby ci odpuścili i zakończyli tą bezsensowną wojnę.

YouTube video

Głos zabrał również Wasyl Łomaczenko były mistrz świata WBC, WBA oraz WBO w kategorii lekkiej. 34-latek zamieścił na swoich social mediach modlitwę, w której zwraca się do Boga:

– Modlitwa o pokój na całym świecie i oświecenie narodów ziemi. Panie, obdarz swój lud pokojem. Panie, daj swoim sługom Ducha Świętego, aby ogrzał ich serca Twoją miłością i pouczył ich o wszelkiej prawdzie i dobroci. Panie, udziel im Swojej łaski, aby poznali Cię w pokoju i miłości, pokochali Cię i powiedzieli, jak apostołowie na Górze Tabor: „Dobrze nam Panie być z Tobą”. Ogrzej smutne serca ludzi, niech Cię wielbią w radości, zapominając o smutkach ziemi. Dobry Pocieszycielu, błagam Cię ze łzami, pociesz smutne dusze Twojego ludu. Niech wszystkie twoje narody zrozumieją Twoją miłość i słodycz Ducha Świętego, niech ludzie zapomną o smutku ziemi i niech porzucą wszelkie zło i przylgną do Ciebie z miłością, i niech żyją w pokoju, pełniąc Twoją wolę dla Twojej chwały.

Na aktualną sytuację zareagowały największe organizacji bokserskie – WBA, WBO, WBC oraz IBF, które podjęły wspólną decyzję. Podpisany przez wszystkich czterech prezydentów dokument „Świat Boksu jednoczy się dla natychmiastowego pokoju” brzmi następująco:

– „Cztery światowe organizacje bokserskie łączą się wspólnie w celu wyrażenia swojego zdania, co ma związek z wojną wywołaną przez inwazję Rosji na Ukrainę.
Tak, jak cały świat apelujemy o zawieszenie broni. Ta wojna położyła kres boksu na Ukrainie, nasze organizacje nie będą sankcjonować jakichkolwiek walk w Rosji.
Niech Bóg ma wszystkich w opiece i oby pokój na świecie został przywrócony.

Od czwartku Ukraina broni się przed atakami ze strony rosyjskiej armii. Coraz niebezpieczniej robi się w stolicy kraju. Do Kijowa zbliżają się żołnierze, a miasto stało się celem ataków i było bombardowane. Część mieszkańców uciekła na zachód. Pozostałe osoby ukryły się w schronach, czy też w metrze. Mer Kijowa, były mistrz świata Witalij Kliczko zaapelował do mieszkańców. Wcześniej prosił o zachowanie spokoju, teraz ogłosił, że nadchodzi moment, w którym będzie trzeba chwycić za broń i walczyć z rosyjskimi wojskami.

Dramatyczny apel wystosował także jego brat Władimir. Zwrócił się do całego świata z prośbą o pomoc i natychmiastową reakcję, gdyż z każdym dniem szanse Ukraińców maleją, a wojnie, którą Putina nazywa „specjalną operacją” ginie coraz więcej ludzi.

– Nazywam się Władimir Kliczko i zwracam się do całego świata, żeby zatrzymać tę wojnę, którą zaczęła Rosja. Tylko dzisiaj rakieta uderzyła w cywilów. W tej specjalnej operacji giną cywile i to się dzieje w sercu Europy. Nie ma czasu na czekanie, ponieważ to będzie prowadzić do katastrofy humanitarnej. Musicie działać teraz, żeby zatrzymać agresję Rosji! Ze wszystkim, co macie, teraz! Jutro będzie za późno. Proszę! Działajcie, nie czekajcie! Działajcie teraz! Zatrzymajcie tę wojnę!

Wasyl Łomaczenko wstąpił do Batalionu Obrony Terytorialnej!

W niedzielę, 27 lutego w sieci pojawiła się informacja o tym, że Wasyl Łomaczenko chwycił za broń! Pięściarz przystąpił do Batalionu Obrony Terytorialnej w Białogrodzie nad Dniestrem, które znajduje się w obwodzie odeskim.

Twitter

Co ciekawe Łomaczenko posiada w okolicach swój hotel Loma Club Hotel, usytuowany w miejscowości Zatoka w Odessie!

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze

Pudzianowski zdradził, ile zarabia za jedną walkę w KSW! „Nie narzekam....

0
Przed Mariuszem Pudzianowskim kolejne duże wyzwanie. Tym razem podczas sobotniej gali KSW 70 w Atlas Arenie były strongman stanie do walki z byłym mistrzem Michałem Materlą.