wtorek, 17 maja, 2022
Strona głównaPiłka NożnaSKANDAL! FIFA stanęła po stronie agresora! Federacja zmusza Polaków do gry z...

SKANDAL! FIFA stanęła po stronie agresora! Federacja zmusza Polaków do gry z Rosją! Szok i niedowierzanie

FIFA po kilku dniach milczenia wreszcie wydała komunikat. Organizacja nie poparła stanowiska reprezentacji Polski, jak i innych federacji, które odmawiają gry z Rosjanami.

PZPN jako pierwszy wydał stanowisko, w którym otwarcie ogłosił, że nie zamierza przystąpić do meczu z Rosją. W ślad za Polakami poszli także Szwedzi i Czesi. Podobny komunikat wydały również reprezentacje min. Francji oraz Anglii.

Po długim oczekiwaniu wreszcie przemówiła i sama FIFA. Niestety jej decyzja jest wbrew temu czego można było oczekiwać. Oto co znalazło się w komunikacie.

„Przede wszystkim FIFA chciałaby potępić użycie siły przez Rosję podczas inwazji na Ukrainę. Przemoc nigdy nie jest rozwiązaniem, a FIFA wyraża solidarność ze wszystkimi ludźmi na Ukrainie. FIFA ponownie wzywa do pilnego przywrócenia pokoju” – rozpoczęto.

„Biuro Rady FIFA pozostaje w gotowości do podjęcia decyzji. FIFA mocno wierzy, że sport powinien być nośnikiem pokoju i nadziei. W związku ze zbliżającymi się barażami FIFA przyjęła do wiadomości stanowiska wyrażone przez Polskę, Szwecją i Czechy i już nawiązała kontakt z federacjami. FIFA pozostanie w bliskim kontakcie, aby znaleźć odpowiednie i akceptowalne rozwiązanie” – pisze dalej FIFA.

Sankcje jakie FIFA nałożyła na Rosję to:

  • Brak możliwości rozgrywania spotkań międzynarodowych na terenie kraju
  • Zmiana nazwy z „reprezentacja Rosji” na „Związek Piłkarski Rosji”
  • Podczas meczów nie będzie odgrywany hymn narodowy Rosji oraz nie będzie widniała flaga tego kraju

Cały komunikat:

Skandaliczną decyzję na gorąco skomentował m.in. Cezary Kulesza!

Dzisiejsza decyzja FIFA jest dla nas nie do zaakceptowania. W sytuacji wojny na Ukrainie nie interesuje nas gra pozorów. Nasze stanowisko pozostaje bez zmian: reprezentacja Polski NIE ZAGRA z Rosją w meczu barażowym, niezależnie od nazwy rosyjskiej drużyny.

Krzysztof Stanowski napisał natomiast:

Łysy z UEFA skompromitował się bardziej niż którykolwiek z jego poprzedników, a konkurencja była mocna. Należałoby zacząć go traktować jak pomagiera Putina, czyli z należytym obrzydzeniem. Śliski chuj, nosi się jak monarcha, a tak naprawdę nie powinno się go nigdzie podejmować.

Źródło: FIFA.com

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze

Bartłomiej Drągowski zmienia klub! Polak trafi do Premier League

0
Bartłomiej Drągowski kończy właśnie swój ostatni sezon w barwach Fiorentiny. Brak regularnej gry zmusił go do zmiany pracodawcy. Golkiper wyleci do Anglii, gdzie zasili jeden z klubów Premier League.