wtorek, 17 maja, 2022
Strona głównaUFCKarolina Kowalkiewicz o wojnie na Ukrainie! "Ciężko uwierzyć w to, co się...

Karolina Kowalkiewicz o wojnie na Ukrainie! „Ciężko uwierzyć w to, co się dzieje. Jestem dumna z Polaków za taką postawę i…”

Kolejna zawodniczka UFC zabrała głos w sprawie wojny i wyraziła swoje wsparcie dla Ukrainy. Tym razem wpis w social mediach zamieściła Karolina Kowalkiewicz.

Od 24 lutego Ukraina toczy wojnę z rosyjskimi wojskami. Jako jedna z pierwszym w tej sprawie głos zabrała Joanna Jędrzejczyk, która za pośrednictwem Instagrama zachęcała do tego, by każdy wsparł Ukrainę tak bardzo, jak to możliwe. Była mistrzyni UFC przekazała:

– Kiedy my bezpiecznie siedzimy w naszych przytulnych domach, nasi sąsiedzi są niepewni swojego jutra, kolejnych godzin, minut i nadchodzących sekund ich życia. Martwią się o swoich bliskich, o schronienie, jedzenie czy ciepłe ubranie. Postarajmy się, aby nasze wsparcie było nie tylko „instagramowe”. Dołóżmy taką cegiełkę na jaką nas stać, na jaką mamy siłę czy odwagę. Nie pozostawajmy obojętni na ludzką krzywdę i tragedię. To co się dzieje jest nie do pomyślenia w XXI wieku. Boże proszę czuwaj nad naszymi sąsiadami i nad nami wszystkimi. Przyjaciele zza granicy jesteśmy z Wami. NIE DLA WOJNY. OBRZYDLIWE OKRUCIEŃSTWO.

Następnie Jan Błachowicz również wyrazić swoje wsparcie dla Ukrainy. Skomentował także wpis innego zawodnika UFC Seana Stricklanda. Kontrowersyjny fighter stwierdził, że Ukraina powinna paść na kolana przed Rosją. W odpowiedzi „Cieszyński Książę” napisał:

– Zrobiłbyś to? Łatwo jest oddać komuś nieswoją niepodległość… Historia Europy Wschodniej jest pełna walk i cierpienia. Ukraina – jako kraj i jako naród – wiele przetrwała. Ich opór jest zrozumiały i godny podziwu. Wolność!

Teraz za pośrednictwem Instagrama Karolina Kowalkiewicz przekazała, że jest dumna z Polaków, którzy pomagają Ukraińcom w tych trudnych chwilach:

– Całym sercem z Ukrainą. Ciężko uwierzyć w to, co się dzieje… ciężko patrzeć na ludzką tragedię…ale łatwo jest pomóc i pomagamy. To niesamowite jak Polacy się zjednoczyli i każdy daje od siebie tyle ile może, a nawet i więcej. Jestem dumna z nas Polaków za taką postawę i bezinteresowną pomoc. Jestem dumna z naszych sąsiadów Ukraińców. Z podziwem patrzę na ich przywódcę @zelenskiy_official kiedy widzę jak stoi na czele swojego narodu i jak odpierają ataki najeźdźcy. Modlę się o to, aby ta wojna jak najszybciej się skończyła, żeby skończył się ludzki dramat i Ukraińcy mogli wrócić do swoich domów i rodzin.

Źródło: Instagram

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze

Laluna z „Królowych życia” przegrała na FAME 14! Jej twarz mocno...

0
Laluna przez kilka miesięcy przygotowywała się do walki na Fame MMA 14. Niestety, gdy doszło do starcia z rywalką, przegrała, a do tego jej twarz mocno ucierpiała. Po wszystkim wydała oświadczenie, w którym tłumaczy, jak do tego doszło i atakuje swoją rywalkę.