wtorek, 17 maja, 2022
Strona głównaPiłka NożnaKolejne reprezentacje popierają Polskę i dołączają do bojkotu! "Nie zagramy żadnych meczów...

Kolejne reprezentacje popierają Polskę i dołączają do bojkotu! „Nie zagramy żadnych meczów przeciwko Rosji”

Działania wojenne Rosjan na Ukrainie sprawiły, że coraz więcej reprezentacji piłkarskich odwraca się od tego kraju. Do Polaków, Szwedów, Czechów i Anglików dołączyły trzy kolejne zespoły.

Pierwszym zespołem, który otwarcie odmówił gry ze Sborną, była Polska. Zaraz za nią zrobiła to Szwecja, a niedługo potem także i Czechy. Podobny komunikat wydała reprezentacja Anglii.

FIFA jak na razie nie poparła wniosków wyżej wspomnianych reprezentacji i na ten moment próbuje zmusić Polaków oraz Szwedów i Czechów do gry z Rosjanami pod zmienioną nazwą, o czym informowaliśmy już TUTAJ.

Taka decyzja spotkała się oczywiście z szeroką krytyką zarówno w Polsce, jak i na świecie. TUTAJ przeczytasz najtrafniejsze komentarze z naszego kraju, natomiast w TYM artykule znajdziesz głosy z innych państw.

Do protestu dołączyły już trzy kolejne reprezentacje. Jedną z nich jest drużyna Albanii.

„Albania nie rozegra meczu z Rosją w żadnym sporcie do zakończenia jej okupacji Ukrainy” – poinformowała minister spraw zagranicznych Albanii, Olta Xhacka.

„Zgadzamy się całkowicie ze Szwecją, Polską i Czechami w tym, że rozgrywanie meczów z Rosją jest całkowicie niewłaściwe” – taki komunikat pojawił się natomiast u Norwegów.

Stanowisko Polaków popiera także Walijski Związek Piłki Nożnej.

„Walijski Związek Piłki Nożnej solidaryzuje się z Ukrainą i odczuwa ogromny smutek i szok z powodu ostatnich wydarzeń w tym kraju. Potępiamy użycie siły i okrucieństwa popełniane przez Rosję podczas inwazji na Ukrainę. Zdecydowaliśmy się, że nie zagramy żadnych meczów międzynarodowych przeciwko Rosji w dającej się przewidzieć przyszłości, na żadnym poziomie. Nasze myśli są z mieszkańcami Ukrainy” – można przeczytać w komunikacie

Źródło: Twitter

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze

Laluna z „Królowych życia” przegrała na FAME 14! Jej twarz mocno...

0
Laluna przez kilka miesięcy przygotowywała się do walki na Fame MMA 14. Niestety, gdy doszło do starcia z rywalką, przegrała, a do tego jej twarz mocno ucierpiała. Po wszystkim wydała oświadczenie, w którym tłumaczy, jak do tego doszło i atakuje swoją rywalkę.