sobota, 21 maja, 2022
Strona głównaPiłka NożnaPZPN buduje europejską antyrosyjską ofensywę! "Żadnej poblażliwości dla agresji na Ukrainę"

PZPN buduje europejską antyrosyjską ofensywę! „Żadnej poblażliwości dla agresji na Ukrainę”

Na Ukrainie cały czas trwają działania wojenne, którymi kieruje Wladimir Putin. Z tego też powodu kolejne kraje starają się nakładać na to państwo sankcje. Agresja nie przeszła bez echa także w świecie sportowym. Pod tym względem bardzo aktywny jest Polski Związek Piłki Nożnej.

PZPN na czele z Cezarym Kuleszą jako pierwszy podjął decyzję, że pod żadnym pozorem nie zagra z Rosjanami. W ślad, za Polakami poszli Szwedzi i Czesi, którzy mogli zmierzyć się ze Sborną w finale baraży.

Niestety UEFA nie wykluczyła Rosjan ze struktur federacji. Jeszcze gorzej zachowała się FIFA, o czym pisaliśmy już TUTAJ. Decyzja organizacji dowodzonej przez Gianniego Infantinno spotkała się z szeroką krytyką. Więcej o tym w TYM artykule.

PZPN nie zwleka i sam stara się wystosować sportową ofensywę w kierunku Rosjan. Jak poinformował Cezary Kulesza, związek wysłał już pisma do wszystkich europejskich piłkarskich federacji. Zachęca w nim do dołączenia do bojkotu i dania jasnego sygnału UEFA i FIFA, że kolejne zespoły również nie zagrają z Rosjanami niezależnie od nazwy drużyny.

Mecze barażowe zaplanowane są na 24 i 29 marca. Rozgrywki te organizowane są pod egidą FIFA, która na ten moment staje po stronie…Rosjan. Mamy nadzieję, że działania innych związków, z PZPN na czele zmieni decyzję władz tej organizacji.

Źródło: Twitter

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze

(VIDEO) Michniewicz wyjaśnił dlaczego nie powołuje Gikiewicza. „Z mojej perspektywy to...

0
Rafał Gikiewicz i reprezentacja Polski to temat, który od kilku miesięcy powraca na usta kibiców Biało-Czerwonych. Czesław Michniewicz podczas rozmowy z Romanem Kołtoniem opowiedział jak cała sytuacja wygląda z jego perspektywy.