Świat wstrząśnięty decyzją FIFA! „Infantinno uległ Putinowi, FIFA ma krew na rękach, korupcyjny żart”

fot: Twitter
Opublikowane 28 lutego 2022, 12:15
przez Jakub Barabasz
0
0
Brak komentarzy

Skandaliczne oświadczenie FIFA w sprawie sytuacji na Ukrainie i brak jakichkolwiek poważniejszych sankcji sportowych wywołało burzę, nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Oto co piszą zagraniczne media o FIFA.

Od początku działań wojennych Rosjan na Ukrainie FIFA jedynie traci w oczach kibiców, ale i samych związków piłkarskich. Organizacja na oficjalny komunikat kazała czekać aż 4 dni. Po tym czasie nałożyła na Rosjan ilurozyczne sankcje, o czym więcej TUTAJ.

Decyzja ta spotkała się z szeroką krytyką w Polsce, ale i innych państwach. Jak bumerang powróciły kwestie korupcyjne.

„FIFA od dawna jest korupcyjnym żartem. Ale nie uciekniecie od opinii publicznej. Wyrzućcie Rosję albo nie będziecie w stanie znaleźć dość drużyn, które zechcą z nią zagrać” – stwierdził Ben Rhodes z MSNBC

„Infantino już uległ Putinowi. Chciwość futbolu naprawdę wywołuje mdłości” – dodał Cianan Brennan z Irlandii.

Bardzo zniesmaczony oświadczeniem FIFA jest również dziennikarz The Times, Henry Winter.

„FIFA ma krew na rękach. Infantino powinien postawić się Putinowi, a nie go udobruchać. Kompletnie tchórzliwa decyzja FIFA, która pozwala grać Rosji w kwalifikacjach mistrzostw świata pod inną nazwą. W momencie, gdy odważni Ukraińcy giną” – skwitował.

Wątek Polaków oraz innych potencjalnych rywali barażowych Rosjan poruszył Oliver Holt z Daily Mail.

„To, co sugeruje FIFA, to oszustwo. Taka decyzja obraża przede wszystkim Ukrainą, ale też Polskę, Szwecję i Czechy, potencjalnych rywali Rosji w eliminacjach do mistrzostw świata” – stwierdził.

O dodatkowe sankcje wobec Rosjan zaapelował również mistrz olimpijski z Aten Kyle Shewfelt.

„Dość z RFU, ROC (Rosyjski Komitet Olimpijski, pod tą nazwą Rosjanie występowali na igrzyskach olimpijskich — red.), brakiem hymnu, flagi i innymi ściemami. To niczego nie zmienia. Putin afiszuje się ze sportowcami, oni są jego trofeami. Zawieście Rosję. Odetnijcie ją”.

Źródło: Twitter

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments