(VIDEO) Niespodzianka w Krakowie! Zobacz świetną akcję Słoników! Relacja Cracovia – Termalica

Opublikowane 28 lutego 2022, 19:56
0
0

Do niespodziewanego rozstrzygnięcia doszło w Krakowie, gdzie ekipa Pasów przegrała 1:2 z ostatnią w tabeli Termaliką Nieciecza.

Oto składy w jakich obie drużyny rozpoczęły mecz:

W pierwszych 30 minutach gry brakowało klarownych sytuacji do zdobycia bramek. Piłkarze obu ekip chyba specjalnie czekali, aby podkręcić tempo w ostatnim kwadransie pierwszej połowy.

W 31. minucie Michał Rakoczy i Pelle van Amersfoort wymienili sie podaniami, po czym piłka powędrowała do Jakuba Myszora. Zawodnik Pasów huknął z okolic piętnastego metra, ale strzelił niecelnie.

Kilka minut później to Cornel Rapa mógł cieszyć się z bramki. Rumun zamiast tego złapał się tylko za głowę po zmarnowanej doskonałej sytuacji. Do bramki miał on tylko jakieś siedem metrów!

Niewykorzystane sytuacje szybko zemściły się na Cracovii. W 39. minucie Adam Radwański ni stąd, ni zowąd wrzucił piłkę w pole karne Pasów. Tam gotowy do główki był Muris Mesanović, który pokonał Karola Niemczyckiego i dał prowadzenie Słonikom.

Cztery minuty później gracze Termaliki znakomicie rozklepali defensywę Cracovii. Do tego Piotr Wlazły popisał się jeszcze efektowną asystą, a całą akcję na bramkę zamienił ponownie Muris Mesanović.

Jacek Zieliński musiał ratować wynik, więc na druga połowę wpuścił Floriana Loshaja oraz Jehwena Konoplyankę. Ten pierwszy już po trzech minutach swojej obecności na boisku zdołał strzelić bramkę kontaktową.

W drugiej połowie to Cracovia bardziej chciała grac piłką i próbowała napierać na zespół przyjezdnych. Termalica skutecznie się broniła i momentami potrafiła nawet rozgrywać dłużej futbolówkę na połowie Pasów.

Dla Słoników to ważne zwycięstwo w kontekście dalszej walki o utrzymanie. Zespół z Niecieczy traci teraz do bezpiecznego miejsca pięć oczek.

Cracovia – Termalica Nieciecza 1:2 (0:2)
Bramki: 43′ Loshaj – 39′, 43′ Mesanović

W przyszłym tygodniu Cracovia zagra na wyjeździe z Górnikiem Zabrze. Termalica Nieciecza o kolejne punkty powalczy na własnym boisku z Wartą Poznań.