czwartek, 19 maja, 2022
Strona głównaUFCWojna odbija się na UFC! Main event gali w Londynie zagrożony!?

Wojna odbija się na UFC! Main event gali w Londynie zagrożony!?

W związku z ciężką sytuacją na świecie, gala UFC Fight Night 204 może potrzebować nowej walki wieczoru. Wszystko ze względu na obecność w niej rosyjskiego wojownika dywizji ciężkiej.

Jednym z main eventerów gali UFC Fight Night 204 zaplanowanej na 19 marca jest Alexander Volkov. Rosjanin ma spotkać się w oktagonie z wschodzącą angielską gwiazdą królewskiej kategorii wagowej, Tomem Aspinallem. Na drodze do ich walki stoi jednak wojna odbywająca się w Ukrainie.

Nad ranem 24 lutego na rozkaz Władimira Putina rosyjskie wojska zaatakowały naszych wschodnich sąsiadów. Kiedy na całym świecie mówi się o wojnie, w Rosji jest to nazywane jedynie „specjalną operacją”. Wojska Putina najpierw zaatakowały obiekty militarne i lotniska. Ukraińcy jednak dzielnie się bronią, wytrzymując cały czas nacierającego agresora.

Jedna z wysoko postawionych członkiń angielskiego rządu poinformowała na Twitterze o anulacji wiz dla reprezentantów męskiej drużyny Białorusi. Dodała także, że to samo spotka każdego sportowca, którego kraj popiera działania rosyjskiego prezydenta:

Anulowałam wizy dla członków męskiej drużyny Białorusi w koszykówkę, którzy mieli zagrać jutrzejszego dnia w Newcastle. Wielka Brytania nie przyjmie na swój teren reprezentantów tych krajów, które są współwinne nieuzasadnionemu atakowi Putina na Ukrainę.

Dziennikarze MMAFighting poinformowali także, że faktycznie wiza Alexandra Volkova jest w zagrożeniu. UFC zdaje sobie sprawę z sytuacji i poszukuje ewentualnego zastępstwa. Niewykluczone, że pojedynek zostanie przełożony na inną datę.

Takie sankcje polityczne nie wpływają jedynie na walkę wieczoru UFC Fight Night 204. Oprócz popularnego „Drago” w karcie londyńskiej gali znajdują się także inni Rosjanie: Timur Valiev, Shamil Abdurakhimov oraz Sergei Pavlovich.

Źródło: BJPenn.com, MMAFighting

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze