sobota, 21 maja, 2022
Strona głównaPiłka NożnaZwrot akcji! FIFA i UEFA zmieniają zdanie co do Rosji!

Zwrot akcji! FIFA i UEFA zmieniają zdanie co do Rosji!

Działania wojenne Rosji na Ukrainie nareszcie spotkały się z należytą reakcją ze strony organizacji FIFA i UEFA. Oto nowe sankcje, jakie zostały nałożone na ten kraj.

UEFA zareagowała szybciej niż FIFA i już kilka dni temu wystosowała pierwszy pakiet sankcji. Odebranie finału Ligi Mistrzów oraz obowiązek rozgrywania spotkań na neutralnym terenie to wszystko, na co początkowo było stać UEFA.

Federacja pod naporem związków piłkarskich, mediów oraz kibiców ostatecznie wykluczyła ze swoich struktur reprezentację narodową Rosji. To samo tyczy się klubów, które od teraz nie będą uczestniczyły w rozgrywkach organizowanych przez UEFA. Organizacja zerwała także umowę sponsorską z firmą Gazprom, która od lat blisko współpracuje z Ligą Mistrzów.

Podobną decyzję podjęła także FIFA, na którą od wczoraj spadła fala krytyki. Federacja na czele z Giannim Infantino początkowo chciała dopuścić do rozgrywek Rosjan pod nazwą Związek Piłkarski Rosji bez flagi i hymnu.

Organizacja poszła jednak po rozum do głowy i ostatecznie całkowicie wykluczyła reprezentację tego kraju.

Dumny z siebie może być Cezary Kulesza, który razem z PZPN walczył o takie potraktowanie Rosji.

„FIFA zawiesiła Rosję! Walka o słuszną sprawę miała sens. Pokazaliśmy, że siła jest w solidarności. Ale spokojnie, bez triumfalizmu. Po prostu zachowaliśmy się tak, jak trzeba. Teraz musimy skupić się na pomaganiu Ukrainie, co jako PZPN będziemy robić” – napisał na Twitterze prezes.

Źródło: Twitter

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze

(VIDEO) Michniewicz wyjaśnił dlaczego nie powołuje Gikiewicza. „Z mojej perspektywy to...

0
Rafał Gikiewicz i reprezentacja Polski to temat, który od kilku miesięcy powraca na usta kibiców Biało-Czerwonych. Czesław Michniewicz podczas rozmowy z Romanem Kołtoniem opowiedział jak cała sytuacja wygląda z jego perspektywy.