Obrońcy tytułu dalej w grze! Relacja z meczu Arka – Raków

fot: YouTube
Opublikowane 1 marca 2022, 22:42
0
0

Raków Częstochowa melduje się w półfinale Pucharu Polski. Podopieczni Marka Papszuna wygrali 2:0 w Gdyni z miejscową Arką.

W takich składach na boisko wyszły obie drużyny:

Na rozwój wydarzeń boiskowych nie trzeba było długo czekać, ponieważ już w 3. minucie Karol Czubak umieścił piłkę w siatce Rakowa. Jego trafienie nie zostało jednak uznane ze względu na pozycję spaloną.

Szybko na akcję Arki odpowiedział Ivi Lopez, który z dalszej odległości uderzył mocno, ale na posterunku był, Kacper Krzepisz.

Mecz toczył się w przyjemnym dla oka tempie, a wynik w 20. minucie otworzył Sebastian Musiolik. Ivi Lopez dobrze wypatrzył go, wykonując rzut wolny. Hiszpan dośrodkował, gdy ten nabiegał na bliższy słupek.

Asystujący Ivi Lopez mógł samodzielnie podwyższyć rezultat spotkania w 52. minucie. Mateusz Wdowiak wyłożył mu futbolówkę w polu karnym, a ten strzelił tuż obok słupka!

Niedługo potem skuteczniejszy od Hiszpana był już Vladislavs Gutkovskis. Łotysz skorzystał z kiksa jednego z defensorów Arki, po czym samodzielnie pognał z piłką i pokonał Kacpra Krzepisza!

Bliski zdobycia bramki kontaktowej był Hubert Adamczyk. Zawodnik Arki przymierzył z woleja, ale posłana przez niego piłka trafiła jedynie w boczną siatkę.

Swoją kolejną szansę miał także Raków. Ivi Lopez uruchomił Patryka Kuna, który dośrodkował piłkę w pole karne Arki. Tam do futbolówki najwyżej wyskoczył Vladislavs Gutkovskis. Łotysz główkował jednak niecelnie.

Arka Gdynia – Raków Częstochowa 0:2 (0:1)
Bramki: 20′ Musiolik, 65′ Gutkovskis

Arka Gdynia w weekend podejmie w Fortuna 1 Lidze Górnik Polkowice. Raków Częstochowa czeka natomiast trudny mecz z Lechem Poznań.