Piątek, 19 Kwietnia, 2024

Skorża ograł Urbana! Kolejorz w półfinale Pucharu Polski! Relacja z meczu Górnik Zabrze – Lech Poznań

Opublikowane 2 marca 2022, 19:55
0
0

Lech Poznań zrobił kolejny krok w drodze do finału Pucharu Polski. Podopieczni Macieja Skorży ograli 2:0 Górnik Zabrze. Obie bramki zdobył Joao Amaral.

W takich zestawieniach mecz rozpoczęły obie drużyny:

Gospodarze od samego początku musieli być czujni w defensywie. Lech próbował niepokoić Górnik już od pierwszego gwizdka. Zabrzanie odpowiedzieli najpierw niecelnym strzałem Lukasa Podolskiego, a następnie samotnym rajdem Roberta Dadoka, który uderzenie ostatecznie wybronił Mickey van der Hart.

Oba zespoły grały jak równy z równym, ale to Lechowi udało się objąć prowadzenie. Kolejorz zrobił to w 31. minucie spotkania. Joao Amaral wykończył kombinacyjną akcję Lecha i pokonał Grzegorza Sandomierskiego strzałem z pierwszej piłki!

Pięć minut później Górnik wyszedł z szybką kontrą po rzucie wolnym wykonywanym przez Joela Perreirę. Przed szansą jej wykorzystania stanął Lukas Podolski, ale uderzył minimalnie obok słupka.

Jan Urban zareagował w przerwie na wydarzenia boiskowe i przeprowadził aż cztery zmiany. Mimo tego po powrocie na boisko to Lech miał dogodną okazję na podwyższenie prowadzenia. Jakub Kamiński dograł do Dawida Kownackiego i tylko dobra interwencja Sandomierskiego uchroniła Górnik przed stratą bramki.

W 58. minucie golkiper zabrzan był już jednak zmuszony do wyciągnięcia futbolówki z siatki. Jakub Kamiński wbiegł w pole karne i oddał strzał, który wybronił Sandomierski. Przy dobitce Joao Amarala nie miał już jednak zbyt wiele do powiedzenia.

Górnik miał trudności w zagrożeniu bramce Lecha. tempo spotkania w ostatnich minutach 30 minutach meczu było mniejsze. Kolejorz kontrolował przebieg wydarzeń i dowiózł korzystny wynik do końca meczu.

Górnik Zabrze – Lech Poznań 0:2 (0:1)
Bramki: 31′, 58′ Amaral

Przed Górnikiem Zabrze teraz kolejny mecz przy Roosevelta. Tym razem podopieczni Jana Urbana zmierzą się z Cracovią. Lech Poznań w hicie 24. kolejki PKO BP Ekstraklasy zagra u siebie z Rakowem Częstochowa.