Piątek, 19 Kwietnia, 2024

(VIDEO) Podział punktów w Gdańsku! Co za wyrównujący gol Białej Gwiazdy! Relacja z meczu Lechia – Wisła

fot: YouTube
Opublikowane 5 marca 2022, 21:57
0
0

Lechia Gdańsk zremisowała 1:1 z Wisłą Kraków. Biała Gwiazda zdołała wyrwać gospodarzom punkt w samej końcówce spotkania.

Wyjściowe składy Lechii i Wisły:

Widowisko w Gdańsku długo się rozkręcało. Początkowo obie ekipy badały teren i można było wskazać delikatnie na Lechię, jednak klarownych sytuacji było jak na lekarstwo. Doszło natomiast do jednego niecodziennego wydarzenia z udziałem dwóch zawodników Lechii.

W 32. minucie przed szansą na otwarcie wyniku stanęła natomiast Wisła Kraków. Dor Hugi dograł do Michała Frydrycha, który z bardzo bliskiej odległości uderzył głową na bramkę Lechii. Dusan Kuciak popisał się jednak instynktowną interwencją i uchronił swoją drużyną przed stratą gola.

W 36. minucie gospodarze wreszcie wyprowadzili skuteczną akcję. Łukasz Zwoliński urwał się obrońcy Wisły i oddał strzał na bramkę Białej Gwiazdy. Interweniował jeszcze Michał Frydrych, ale zamiast wybić futbolówkę, to skierował ją do własnej bramki!

Wisła Kraków na drugą połowę wyszła bardzo zmobilizowana do tego, aby nadrobić wynik. Najlepszą okazję ku temu miał Zdenek Hanousek, który uderzał na bramkę Lechii w 54. minucie. Świetną paradą popisał się wtedy Dusan Kuciak.

Trener Tomasz Kaczmarek w 60. minucie przeprowadził aż trzy zmiany. W drugiej odsłonie spotkania Biała Gwiazda miała znacznie więcej pola. W bramce gospodarze jednak świetnie spisywał się Kuciak.

Golkiper nie zdołał jednak wybronić strzału Luisa Fernandeza z 89. minuty. Hiszpan świetnie przymierzył i nie dał szans Kuciakowi!

Lechia Gdańsk – Wisła Kraków 1:1 (1:0)
Bramki: 36′ Zwoliński – 89′ Luis Fernandez

Lechia Gdańsk w następnej kolejce zagra na wyjeździe z Piastem Gliwice. Wisła Kraków ugości u siebie Lech Poznań.