(VIDEO) Ważna wygrana Termaliki! Zobacz jak Castaneda zmarnował rzut karny

Opublikowane 5 marca 2022, 16:55
0
0
Jeden komentarz

Termalica Nieciecza zdołała wygrać 1:0 z Wartą Poznań. Taki wynik znacznie zaostrza walkę w dolnej części tabeli. Słoniki z Niecieczy zrównały się bowiem oczkami z Legią i Wisłą Kraków!

Składy wyjściowe Termaliki i Warty:

Już w 2. minucie spotkania wynik meczu otworzyć mógł Muris Mesanović. Zawodnik Termaliki strzelił jednak tuż obok słupka. Kilka chwil później Roman Gergel trafił z główki w słupek!

Początek spotkania był dość intensywny, lecz kolejne minuty nie przynosiły groźnych sytuacji. Najlepszą okazję do otworzenia wyniku miała Warta Poznań, a dokładniej to Frank Castaneda. Strzał Kolumbijczyka powstrzymał jednak Pawluczenko.

W 58. minucie przed idealną okazją do wyjścia na prowadzenie stanęła Warta Poznań. Wiktor Biedrzycki dopuścił się faulu w polu karnym, a arbiter Bartosz Frankowski po analizie VAR postanowił wskazać na jedenasty metr.

Do rzutu karnego podszedł Frank Castaneda. Kolmbijczyk nie uderzył jednak dobrze i golkiper Termaliki wybronił jego próbę. Warta ma w tym sezonie problemy z wykorzystywaniem jedenastek.

Niewykorzystany karny mógł się szybko zemścić na podopiecznych Dawida Szulczka. W 63. minucie Michal Hubinek obił poprzeczkę przyjezdnych!

Słoniki wyczekały odpowiedni moment i skutecznie zaatakowały. W 86. minucie Samuel Stefanik posłał miękkie dośrodkowanie, a do piłki świetnie wyskoczył Tomas Poznar. Jędrzej Grobelny został zmuszony do wyciągnięcia piłki z siatki!

Termalica na ten moment zrównała się punktami z Wisłą Kraków i Legią Warszawa. Co ciekawe Słoniki do 13. miejsca w ligowej tabeli tracą tylko 4 oczka. Na dole tabeli zapowiada się niezwykle emocjonująca końcówka sezonu!

Termalica Nieciecza – Warta Poznań 1:0 (0:0)
Bramki: 86′ Poznar

W przyszłym tygodniu Termalica zagra ponownie u siebie. Tym razem rywalem Słoników będzie Zagłębie Lubin. Warta Poznań w Grodzisku zmierzy się z Górnikiem Zabrze.