Środa, 24 Kwietnia, 2024

(VIDEO) Górnik lepszy od Pasów! Spójrz na świetną akcję zabrzan, oraz przepiękny gol Podolskiego!

fot: Screenshot
Opublikowane 6 marca 2022, 17:00
0
0

Górnik Zabrze wygrał 3:0 z Cracovią i zanotował 10 triumf w tym sezonie. Jana Urbana nie zawiedli gracze ofensywni, którzy sprawę zwycięstwa załatwili już w pierwszej połowie.

W takich zestawieniach na boisku pojawiły się oba zespoły:

W Zabrzu na bramkę długo nie trzeba było czekać, ponieważ gospodarze już w 8. minucie wyprowadzili skuteczny atak. Lukas Podolski rozprowadził piłkę do Bartosza Nowaka, a ten zgrał ją wzdłuż pola karnego do wbiegającego Roberta Dadoka.

Górnik mógł pójść za ciosem i już pięć minut później miał kolejną groźną sytuację. Po wrzutce z rzutu rożnego piłkę strącił Adrian Gryszkiewicz, jednak nikt nie zamknął tej akcji.

W 22. minucie futbolówka wylądowała między słupkami gospodarzy. Sergiu Hanca dograł do Mathiassa Hebo Rasmussena, a ten skierował piłkę do bramki strzeżonej przez Bielicę. Analiza VAR wykazała jednak nieznaczny spalony i ten gol nie został uznany.

Hebo Rasmussen niedługo potem miał okazję do zaliczenia asysty. Duńczyk dogrywał z ostrego kąta do Michala Siplaka, lecz ten nie zdołał dojść do piłki.

Tego problemu w 41. minucie nie miał Bartosz Nowak. Z lewej flanki piłkę w pole karne Pasów zgrał Lukas Podolski, a po drodze strącił ją jeszcze Piotr Krawczyk. Futbolówka odbiła się od słupka i wróciła na piąty metr, gdzie czujnie dobiegł do niej Bartosz Nowak!

Chwilę później Cracovię znokautować mógł Piotr Krawczyk. Ponownie piłkę z lewej flanki zgrywał Podolski, a swojego klubowego kolegę wypatrzył Erik Janża. Krawczyk w tej sytuacji jednak uderzył niecelnie.

Mocno otworzyć druga połowę mogli gospodarze. Przemysław Wiśniewski popisał się efektownym rajdem, a następnie zgrał piłkę do Lukasa Podolskiego, który jednak nieznacznie się pomylił.

W 82. minucie mogło być już po meczu, ale Piotr Krawczyk nie wykorzystał dogrania od Bartosza Nowaka. Zawodnik Górnika mógł w tej sytuacji podawać do Podolskiego, ale pokusił się o strzał, który był jednak niecelny.

Lukas zdołał jednak tego dnia wpisać się na listę strzelców. W doliczonym czasie gry popisał się świetnym uderzeniem zza pola karnego.

Górnik Zabrze – Cracovia 3:0 (2:0)
Bramki: 8′ Dadok, 41′ Nowak, 90 +2′ Podolski

W następnej kolejce Górnikowi Zabrze przyjdzie zmierzyć się w Grodzisku z Wartą Poznań. Cracovia przy Kałuży zagra z Pogonią Szczecin.