fot: Screenshot
Opublikowane 6 marca 2022, 19:26
0
0

W meczu na szczycie PKO BP Ekstraklasy Lech Poznań uległ 0:1 Rakowowi Częstochowa. To pierwsza domowa porażka Kolejorza w tym sezonie. Taki wynik spowodował, że pozycję lidera utrzymała Pogoń Szczecin.

Na takie jedenastki postawili Maciej Skorża i Marek Papszun:

Trybuny na stadionie w Poznaniu wypełniły się po same brzegi. Ten mecz z trybun oglądało aż 27 534 widzów! Tak wyglądał młyn kibiców Kolejorza:

A tak prezentował się sektor przeznaczony dla sympatyków Rakowa Częstochowa:

Pierwsza połowa do złudzenia przypominała niedawne starcie Lecha z Pogonią Szczecin. Było dużo gry w środku boisko i mało groźnych sytuacji bramkowych.

W 11. minucie gra została na moment wstrzymana, aby piłkarze oraz zgromadzeni kibice mogli wyrazić gest solidarności z Ukrainą. Na trybunach pojawił się Tomasz Kędziora. Najprawdopodobniej zostanie on wypożyczony do Lecha Poznań, z Dynama Kijów, które obecnie nie ma możliwości rozgrywania spotkań.

W pierwszej połowie kibice byli świadkami tylko jednego celnego strzału. W 35. minucie Jakub Kamiński uderzał na bramkę Rakowa. Na posterunku był jednak Vladan Kovacević.

Durga połowa przyniosła znacznie więcej boiskowych wydarzeń, a to dlatego, że już w 50. minucie Raków Częstochowa wyszedł na prowadzenie. Fran Tudor posłał świetne dośrodkowanie do Iviego Lopeza, który głową skierował piłkę do bramki Kolejorza!

Przed idealną okazją do wyrównania wyniku spotkania stanął w 71. minucie Dawid Kownacki. Zawodnik Lecha dostał podanie od Joela Perreiry i zamiast w bramkę uderzył minimalnie obok słupka.

W ostatnich minutach spotkania nadal było gorąco pod bramką Rakowa. Dobrą okazję do wyrównania miał Pedro Rebocho. Posłana przez niego piłka również tylko minęła słupek bramki strzeżonej przez Kovacevicia.

Zwycięstwo Rakowa sprawiło, że częstochowski klub zrównał się punktami z Lechem. Co więcej, przeskoczył on Kolejorza w ligowej tabeli. Pogoń Szczecin nad Rakowem i Lechem ma tylko jeden punkt przewagi!

Lech Poznań – Raków Częstochowa 0:1 (0:0)
Bramki: 50′ Ivi Lopez

W przyszłym tygodniu Lech Poznań pojedzie do Krakowa, gdzie zagra z Wisłą. Raków Częstochowa na własnym boisku podejmie Stal Mielec.