Były mistrz Bellatora krytykuje pięściarzy za obronę Ukrainy! „Jako Rosjanin nie mogę stać obok. Usyk, Łomaczenko i inni…”

Fot. YouTube/Twitter
Opublikowane 7 marca 2022, 16:07
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Były mistrz Bellatora zabrał głos w sprawie wojny na Ukrainie. Skrytykował postawę ukraińskich pięściarzy oraz oświadczył, że wspiera rosyjskich żołnierzy.

Od 24 lutego za naszą wschodnią granicą trwa wojna. Ukraińcy bronią się przed rosyjskimi wojskami, które na rozkaz Władimira Putina prowadzą „operację specjalną”. Cały świat jednoczy się przeciwko agresji, jednak kolejni Rosjanie popierają atak na Ukrainę.

Jako jeden z pierwszych głos zabrał Aleksandr Powietkin, który za pośrednictwem swoich social mediów przekazał, że popiera Władimira Putina i prowadzone przez niego działania wojenne. Wielu kibiców skrytykowało mocno byłego pięściarza.

Rosyjscy Internauci jednak zgodzili się z „Saszą” i jak się okazuje, także inni sportowcy mają podobne zdanie. Tym razem głos zabrał były mistrz Bellatora Alexander Shlemenko, który również oświadczył, Rosjanie powinni wspierać walczących na Ukrainie żołnierzy.

Na YouTube znalazło się nagranie, na którym fighter powiedział:

– [Transkrypcja lowking.pl] W tak trudnym czasie musimy wspierać naszych chłopaków i za nic w świecie ich nie krytykować. Jeśli chcesz powiedzieć coś głupiego, lepiej się zamknij. Jako Rosjanin nie mogę stać obok. Wspieram naszych gości. Perfekcyjnie rozumiem, do czego to prowadzi. Oni naprawdę wykonują swoje obowiązki dla naszej przyszłości. Potrzebują teraz od nas pełnego wsparcia.

– Chcę też dodać, że mój pradziadek przybył tutaj z Ukrainy, żeby zasiedlić dziewicze lądy w czasach carskich. Ludzie mają taką krótką pamięć, jakieś 30 lat temu byliśmy jednym krajem, jednym narodem, a teraz ludzie pod różnymi flagami walczą ze sobą. Nasi chłopcy, nasze siły specjalne muszą to zakończyć.

– A jeśli ktoś jeszcze nie zrozumiał, świat nie będzie już nigdy taki sam jak wcześniej. Pora zdecydować, po której stronie stoisz. Z rosyjskimi ludźmi, z Rosją albo nie. Ja wyboru dokonałem dawno temu, jestem Rosjaninem i stoję za przyszłością naszego kraju. Jesteśmy na skraju wielkich zmian, więc musimy trzymać się razem. Nie ma powrotu, tylko do przodu. Wszystko będzie dobrze. Do wszystkich gości, którzy pełnią swoją służbę w ramach specjalnej operacji, wracajcie do domu zdrowi, silni i żywi!

Fighter wspomniał również o ukraińskich zawodnikach, którzy bronią swojej ojczyzny, w tym Wasył Łomaczenko, mistrz świata Ołeksandr Usyk oraz mistrz Bellatora Yaroslav Amasov.

– Zanim coś powiesz i coś zrobisz, powinieneś to dokładnie przemyśleć. Szczególnie jeśli jesteś liderem opinii publicznej i inni na ciebie patrzą. Z mojego punktu widzenia wygląda to tak, jakby rzucać się z gołymi pięściami na czołg. Gdy więc to pokazujesz, dajesz taki przykład innym. Widziałem, do czego prowadzi szerokie rozdawanie broni.

– Chłopcom, którzy wzięli broń do ręki, mogę życzyć tylko jednego, przeżycia, zadbania o rodzinę, utrzymania zdrowia i nierobienia głupich rzeczy. I nie chciałbym, aby dawali przykład innym, bo w duchu ci goście Usyk, Łomaczenko, Amosov i inni są takimi samymi Rosjanami jak my.

Źródło: lowking.pl

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments