(VIDEO) Legia wypływa na powierzchnię! Zobacz jak padł decydujący gol

fot: YouTube
Opublikowane 7 marca 2022, 20:53
0
0

Legia Warszawa wygrała 1:0 ze Śląskiem Wrocław i zdołała opuścić strefę spadkową. Wojskowi obecnie przesunęli się na 13. pozycję, lecz mają tylko jeden punkt zapasu nad znajdującym się w “czerwonej strefie” Górnikiem Łęczna.

Pierwsza połowa lekko mówiąc, nie porwała widzów. Na pierwszy celny strzał trzeba było czekać aż do 43. minuty. Wcześniej Legia Warszawa zdołała wytworzyć sobie dwie groźne sytuacje, które nie zakończyły się jednak celnymi strzałami.

Najpierw w 9. minucie Mattias Johansson pokusił się o oddanie strzału, który jednak został zblokowany przez Wojciecha Gollę. Wojskowi z tej sytuacji wyciągnęli jedynie rzut rożny, z którego już nic więcej nie wynikło.

W 28. minucie Legia ponownie wznawiała grę z narożnika boiska. Tym razem do piłki najwyżej wyskoczył Mateusz Wieteska. Zawodnik Wojskowych uderzył jednak ponad poprzeczkę bramki strzeżonej przez Szromnika.

43. minuta meczu przyniosła najlepszą akcję Legionistów. Paweł Wszołek został uruchomiony dobrym podaniem na wolne pole. Następnie dograł w pole karne, gdzie do piłki zdołał dopaść Tomas Pekhart. Czech oddał strzał, który świetnie wybronił Michał Szromnik!

Po zmianie stron Śląsk zaczął grać odważniej. W 62. minucie przyjezdni mieli dogodną sytuację, ponieważ wykonywali rzut wolny z niedalekiej odległości od bramki Wojskowych. Din Stiglec posłał piłkę głęboko w pole karne, ale tam na posterunku był Cezary Miszta.

Legia Warszawa zdołała wyjść na prowadzenie w 69. minucie spotkania. Wtedy Josue świetnie wypatrzył Pawła Wszołka i posłał do niego podanie na centymetry. Wszołek zachował zimną krew i zdołał przelobować wychodzącego z bramki Szromnika!

Mecz w 81. minucie mógł zamknąć Rafael Lopes. Zawodnik Legii płaskim uderzeniem próbował pokonać Szromnika, lecz strzelił niecelnie. Dogrywał mu aktywny tego dnia Josue.

Legia Warszawa – Śląsk Wrocław 1:0 (0:0)
Bramki: 69′ Wszołek

Legia Warszawa w przyszłym tygodniu zagra na wyjeździe z Górnikiem Łęczna. Śląsk we Wrocławiu podejmie ekipę Radomiaka Radom.