(VIDEO) Przygody kibiców Lechii Gdańsk. CZEKALI NA NICH kibice Arki Gdynia & Lecha Poznań! Policja zatrzymała 6 osób

Twitter
Opublikowane 7 marca 2022, 15:55
przez FW
0
0
Brak komentarzy

W sobotę wieczorem doszło do konfrontacji kibiców Arki Gdynia i Lechii Gdańsk. Według informacji, które pojawiły się w mediach społecznościowych kibice z Gdynii razem z kibicami Lecha Poznań postanowili „umilić” podróż fanatykom z Gdańska, którzy udali się do Wejherowa na galę sportów walki, aby wspierać swojego kolegę w jednym z pojedynków.

W całym zdarzeniu brało udział około 150 kibiców Arki & Lecha oraz ponad 100 kibiców Lechii Gdańsk, a do konfrontacji miało miejsce na drodze krajowej w kierunku Rumi.

W komunikacie policji czytamy, że do tej pory zostało zatrzymanych sześciu mężczyzn, którym grozi do 3 lat pozbawienia wolności – „W sobotę wieczorem policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyznach, prawdopodobnie ze środowiska pseudokibiców, którzy biegli drogą krajową w kierunku Rumi stwarzali zagrożenie, tamowali ruch i byli agresywni wobec siebie. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy w związku ze zgłoszeniem zatrzymali sześciu mężczyzn, którzy zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Obecnie sprawę wyjaśniają policjanci, którzy ustalają wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Za udział w nielegalnym zbiegowisku grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.”

Z „wymiany zdań” zwycięsko wyszła koalicja Arki i Lecha.

Na profilu Arkowcy.pl po całej sytuacji pojawił się następujący wpis: „ARKA TO JEST POTĘGA!”

WIDEO:

Policja podaje, że wstępnie sprawę zakwalifikowano jako nielegalne zbiegowisko, które jest przestępstwem. Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Źródło: policja.pl

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments