Witalij Kliczko zwraca się do Polaków! „Jesteście wielcy! Ta pomoc nadeszła od was nasi przyjaciele”

Fot. Twitter/Instagram
Opublikowane 7 marca 2022, 09:13
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Mer Kijowa w rozmowie z portalem Super Express zwrócił się do Polaków i podziękował im za swoją pomoc oraz przekazane dary dla potrzebujących.

Za naszą wschodnią granicą już 12 dzień trwa wojna z Rosją. Nad ranem 24 lutego armia na rozkaz Władimira Putina rozpoczęła bombardowanie Ukrainy. Okupant niszczy wiele ukraińskich miast, w tym m.in. Charków, Mikołajów oraz Kijów.

Niebezpiecznie jest w stolicy kraju, skąd duża część mieszkańców została ewakuowana. Pozostali chwycili za broń lub ukrywają się w schronach. W mieście obowiązuje godzina policyjna i wciąż słychać syreny alarmowe. W wyniku ataku Rosji giną nie tylko żołnierze, ale wielu cywilów.

W stolicy Ukrainy przebywają aktualnie bracia Kliczko. Witalij jako mer Kijowa kieruje obroną miasta. Kilka dni temu byli mistrzowie postanowili odwiedzić m.in. szpital czy schron, w którym ukrywają się mieszkańcy. Zapewnili wsparcie mentalne i przekazali, że nastroje Kijowian są patriotyczne.

– Nastrój mieszkańców Kijowa jest patriotyczny i zdeterminowany. Wszyscy dziękują naszym żołnierzom i są z nich dumni. Władze miasta robią wszystko, aby Kijów miał infrastrukturę krytyczną. A także przygotowują miasto na ewentualne trudne wydarzenia.

Władimir i Witalij Kliczko regularnie apelują m.in. z prośbą o pomoc, przypominają obywatelom o zachowaniu spokoju, przestrzegają ich przed dezinformacją, a ostatnio zwrócili się także do światowych przywódców duchowych.

Mer Kijowa w ostatniej rozmowie z portalem Super Express podziękował również Polakom, którzy zorganizowali zbiórki pieniędzy, żywności oraz najpotrzebniejszych produktów, a także dają ogromne wsparcie Ukraińcom uciekającym przed wojną.

– Jesteście wielcy! Bardzo dziękuję naszym polskim przyjaciołom, widziałem puszki, które przyszły z Polski. Dużo konserw, czyli jedzenia długoterminowego. Jest to ogromna pomoc dla ludzi w tych trudnych czasach. Mamy także odzież, artykuły spożywcze, artykuły pierwszej potrzeby, artykuły sanitarne i higieniczne. 

– Ta pomoc nadeszła od was, nasi przyjaciele i partnerzy. Dziękujemy ogromnie również naszym przyjaciołom z całego świata. Dostajemy paczki, jedzenie, leki! Dziękujemy!

Źródło: Super Express

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments