sobota, 25 czerwca, 2022
Strona głównaMMA"Żurom" składa protest po ciężkim nokaucie! "Wystrzelił nielegalną bombę. On nie ma...

„Żurom” składa protest po ciężkim nokaucie! „Wystrzelił nielegalną bombę. On nie ma takiej siły, by…”

Tego raczej nikt się nie spodziewał, zwłaszcza po tak ciężkim nokaucie, jednak Andrzej Żuromski złoży protest i liczy na unieważnienie jego ostatniego pojedynku.

Na gali MMA-VIP 4 „Żurom” stoczył swoją druga freakową walkę. W pierwszej zmierzył się z 40-kilogramów lżejszym „Antykonfidentem”. Nie potrafił jednak skorzystać ze swoich warunków fizycznych i został zdominowany przez rywala. „Antykonfident” ostatecznie poddał Żuromskiego w drugiej odsłonie.

Tym razem „Żurom” zmierzył się z Tomaszem Chicem i mocno skupił się na przygotowaniach do pojedynku. Ponownie jednak nie miał większych szans na zwycięstwo. Chic od początku wywierał presję, był bardziej aktywny i więcej atakował, na zmianę wyprowadzając ciosy i kopnięcia.

Walka zakończyła się już w pierwszej odsłonie, kiedy to Żuromski został trafiony prosto na szczękę. Po mocnym uderzeniu padł nieprzytomny na deski i przez długi czas nie odzyskiwał świadomości. Co ciekawe, sam później przyznał, że nie pamiętał nokautu i dopiero godzinę po walce na nagraniu zobaczył, w jaki sposób się zakończyła.

Teraz „Żurom” za pośrednictwem swojego Instagrama oświadczył, że składa protest. Freak fighter podkreśla, że rywal był w stanie znokautować go jedynie dlatego, iż złamał zasady i chwycił się siatki, kiedy wyprowadzał cios, który Żuromski nazwał „nielegalną bombą”.

Freak fighter zamieścił na swoich social mediach wpis, który później postanowił usunąć. Wyjaśnił w nim, jak według niego wygląda cała sytuacja:

– By była jasność. Ja nawet nie chce i nie żądam, by Tomek Chic był zdyskwalifikowany, lecz by jedynie tę walkę unieważnić i zrobić nową, by wyłonić uczciwe zwycięzcę. Tylko o to mi chodzi. Regulamin po coś powstał, nie można robić jakichś rzeczy ze względu na zdrowie rywala.

– Tomek nie ma aż takiej siły, by mnie powalić jedynym ciosem i nawet jak trafiłby na brodę lub szczękę normalnie, to by mną zachwiało, albo bym nawet upadł i wstał za moment, a nie miał zerwaną świadomość tyle czasu. Tutaj trzymał się siatki lewa ręka, by się nie przewrócić w chwili zadawania sierpa prawa ręka, odwinął się jakby cięciwę łuku napinał i wystrzelił prawą nielegalną bombę (cała masa swojego ciała, czyli 89 kg wleciało do mnie na szczękę) i padłem jak zabity. To jak przy Punchdown, tylko tutaj z zaciśniętej pieści, a nie z otwartej dłoni. Więc uderzenie jest o wiele mocniejsze i bardziej bolesne.

– Nie mam problemu, z tym że przegrałem. Mam problem, że stało się to w taki sposób i MMA-VIP powinno uznać, że wynik walki idzie do śmietnika i robi nową walkę według regulaminu i niech sportowo-freakowo wygra lepszy. Tylko o to mi chodzi i o nic więcej, by była jasność !!

– Wątpię, by to Chic zrobił celowo, ale zrobił… Ja sobie tego nie wymyśliłem ani ludzie znający się na MMA, bo to oni mi zwrócili wieczorem na to uwagę, że wygrał nielegalnie i powinien zostać zdyskwalifikowany. Mówią, domagaj się rewanżu, bo to był nieuczciwy nokaut, a ty walczyłeś całą walkę uczciwe.

– Jak nie będziemy się stosować do regulaminu walk, to kopmy przypadkiem w krocze lub kolano, by uszkodzić, uderzajmy w krtań, wsadzajmy palce w oczy i Sędzia nic nie widzi, to fajnie i walka wygrana.

– No nie… Po to walczymy w oktagonie jako nawet Freak Fighterzy, ale róbmy to na sportowo, a nie jak na ulicy, by komuś zrobić kalectwo na całe życie. KO ok, bo takie życie, ale nie takie KO z potrójną nielegalnie siłą…Tyle.

Źródło: Instagram

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!
Przemek Krautz
Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze

„Filipek” z mocną odpowiedzią dla „Daro Lwa”. Czy zawalczą razem w...

0
Potężne grzmoty na horyzoncie. Według słów Filipa "Filipka" Marcinka, "Boxdel" oraz Wojtek Gola mocno dążą do tego, aby skonfrontować go z Dariuszem "Lwem" Kaźmierczukiem.