piątek, 12 sierpnia, 2022
Strona głównaPiłka NożnaGrzegorz Krychowiak bliski zmiany klubu! "Telefony zaraz się rozdzwonią".

Grzegorz Krychowiak bliski zmiany klubu! „Telefony zaraz się rozdzwonią”.

FIFA wydała rozporządzenie, które umożliwia zagranicznym graczom występującym w lidze rosyjskiej na podpisanie umów do końca sezonu z innymi drużynami. Z tego prawa planuje skorzystać gracz FK Krasnodar Grzegorz Krychowiak.

Od czasu agresji Rosji na Ukrainę wiele dzieje się także w sporcie. Sportowy świat odwraca się od federacji rosyjskiej i w najbliższym miesiącu znacząco może zmniejszyć się liczba obcokrajowców grających w tamtejszej Priemjer-Lidze.

FIFA pozwoliła bowiem zagranicznym piłkarzom na zmianę klubu do końca obecnego sezonu. Każdy cudzoziemiec, który nie dojdzie do porozumienia ze swoim zespołem, będzie mógł bez zgody klubu podpisać czasowy kontrakt z drużyną spoza Rosji.

FK Krasnodar nie doszedł dotychczas do porozumienia z Grzegorzem Krychowiakiem, który otwarcie skrytykował zachowania rosyjskiej armii, a dodatkowo zachęcał swoich klubowych kolegów (cudzoziemców) do odejścia z klubu.

Obcokrajowcy zdołali już wyjechać z Rosji, natomiast Krychowiak został, ponieważ nie zdołał porozumieć się z klubem. Jak podaje Jakub Kwiatkowski, pomocnik reprezentacji Polski miał już oferty, ale zrezygnował z nich z powodu braku możliwości spędzania zadowalającej go ilości czasu na boisku.

„Grzegorzowi Krychowiakowi bardzo zależało na tym, by grać do końca tego sezonu. Aż tak bardzo nie był zainteresowany samym trenowaniem, ale zależało mu na graniu w piłkę. Dlatego też w Krasnodarze został, a pozostali piłkarze to nie odeszli, ale wyjechali na wakacje. Nie byli zainteresowani trenowaniem. Ci piłkarze dostali wolne, chyba zrzekli się pensji, więc klubowi było to na rękę. Krychowiak został jako jedyny, ale to prawdziwy walczak, tak łatwo się nie poddaje. Grzesiek został tam, by mieć możliwość gdzieś znaleźć nowy klub” – mówił Jakub Kwiatkowski dla Sport.pl.

Jak podaje rzecznik PZPN, Krychowiak mógł od ręki podpisać umowę z nowym klubem, ale nie chciał być opcją rezerwową.

„Grzesiek miał poważną ofertę. Nie był to jednak klub z Brazylii czy MLS. Gdyby Grzesiek powiedział tak, to mógł od razu podpisać umowę. To się jednak związało z ryzykiem na przyszłość. To była opcja rezerwowa. W związku z decyzją FIFA sprawa umarła.”

Kwiatkowski jest jednak przekonany, że przenosiny Krychowiaka to tylko kwestia czasu.

„Grzegorz ma bardzo mocną agencję menedżerską, dlatego telefony pewnie zaraz się rozdzwonią. W kontekście jego wypożyczenia coś się uda załatwić”.

Krychowiak przeniósł się do Krasnodaru w sierpniu 2021 roku. Dotychczas rozegrał tam 14 spotkań. Zdołał w nich strzelić 4 bramki i zaliczyć 2 asysty.

Źródło: Sport.pl

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze

Barcelona oficjalnie uruchomiła czwartą dźwignię finansową i WALCZY z czasem

0
FC Barcelona już jutro, w sobotę 13 sierpnia o godz. 21:00 rozegra pierwsze spotkanie w tym sezonie ligowym. Zespół ze stolicy Katalonii ugości drużynę...