Łukasz Jurkowski wyjaśnia zawodnika UFC! „Lepiej trzymać gębę na kłódkę i…”

Fot. YouTube
Opublikowane 10 marca 2022, 13:37
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

W ostatnim czasie zawodnik UFC Sean Strickland zamieścił kilka mocno kontrowersyjnych wpisów, które nie spodobały się wielu Internautom.

Wszystko zaczęło się od momentu, gdy fighter zabrał głos w sprawie wojny. Stwierdził, że Ukraina powinna paść na kolana przed Rosją. Na jego wpis zareagował były mistrz UFC, który postanowił mu odpowiedzieć:

– Zrobiłbyś to? Łatwo jest oddać komuś nieswoją niepodległość… Historia Europy Wschodniej jest pełna walk i cierpienia. Ukraina, jako kraj i jako naród, wiele przetrwała. Ich opór jest zrozumiały i godny podziwu. Wolność!

Wielu kibiców skrytykowało Stricklanda i poparło Błachowicza. Amerykanin jednak, zamiast zakończyć temat, postanowił skomentować słowa „Cieszyńskiego Księcia”. Tym razem jego wpis spotkał się z jeszcze większą krytyką. Między innymi w odpowiedzi napisał:

– Niemcy potrzebowali 35 dni na przejęcie Polski. Polska istnieje jedynie z powodu II wojny światowej. Polska nie jest Ukrainą. Dzieci ich dzieci za 5 lat będą żyć na ukraińskich gruzach pod rosyjską flagą. Taka jest cena. Sankcje na Rosję to sankcje na Ukrainę.

Były mistrz UFC ponownie zabrał głos i udzielił lekcji historii. Wielu kibiców zauważyło, że Strickland po prostu poprzez kontrowersje nie daje o sobie zapomnieć i powie lub napisze wszystko, byle tylko było o nim głośno.

– Dobry pomysł, żeby pisać mniej na ten temat. Zrób coś pożytecznego, jak porządnie poczytaj o historii (Zacznij od Auschwitz) albo wesprzyj jakąś organizację pozarządową z pomocą humanitarną. I nie ucz Polaków o „cenie narodu”. Mamy ponad 1000-letnią piękną historię.

– Na zakończenie tematu. Nie odrobię za ciebie pracy domowej, ale zanim zaczniesz mówić o II wojnie światowej, sprawdź takie terminy jak Anschluss Austrii, okupacja Czechosłowacji, układ monachijski, pakt Ribbentrop – Mołotow. Oto jak bierność podobna do twojej prowadzi do jeszcze większego zła. Pozwól nam teraz działać.

Teraz głos zabrał również Łukasz Jurkowski, który skomentował słowa Seana Stricklanda. Za pośrednictwem Twittera „Juras” odpowiedział na jeden z wpisów Amerykanina:

– Lepiej trzymać gębę na kłódkę i pozwolić ludziom myśleć, że jesteś głupcem, niż otworzyć ją i rozwiać wątpliwości…

Źródło: Twitter

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO