Wiemy z kim zagrają Polacy 24 marca! „To już praktycznie pewne, negocjacje na ostatniej prostej”.

fot: YouTube
Opublikowane 10 marca 2022, 18:45
przez Jakub Barabasz
0
0
Brak komentarzy

Polacy nie zostaną na lodzie i 24 marca rozegrają mecz. Co prawda nie będzie to pojedynek w barażach, a spotkanie towarzyskie. Niemniej jednak Czesław Michniewicz nie zadebiutuje w meczu o mundial, a zrobi to w sparingu ze Szkotami.

Reprezentacja Polski 24 marca miała zagrać w półfinale baraży ścieżki B z Rosją. Dyskwalifikacja z turnieju Sbornej sprawiła władzom FIFA niemały problem. Mówiono o dodaniu do ścieżki reprezentacji takich jak Słowacja, Węgry czy też Norwegia. Ostatecznie organizacja przyznała Polsce wolny los.

Z tego też powodu Polakom zwolnił się termin 24 marca i Biało-Czerwoni chcieli rozegrać wtedy mecz towarzyski. Problem był jednak w tym, że większość czołowych reprezentacji miała już wtedy zaplanowane spotkanie. Co prawda z propozycją rozegrania sparingu wyszła federacja Kraju Basków, ale Polacy chcieli jednak zmierzyć się z kimś mocniejszym.

Jak się okazało, jedyną opcją była Szkocja. Reprezentacja ta w barażach o katarski mundial miała zmierzyć się z Ukrainą, ale ten mecz został przeniesiony na czerwiec. Szkoci i Polacy mogli więc sobie pomóc i w wolnym terminie rozegrać sparing.

Problemem było jednak miejsce, ponieważ zarówno Szkoci, jak i Polacy chcieli grać u siebie. Sebastian Staszewski informuje jednak, że obie federacje doszły do porozumienia w sprawie meczu i obecnie ustalają ostatnie szczegóły.

Polacy ustąpili Szkotom, którzy planowo mieli 24 marca zagrać na Hampden Park z Ukrainą. Zamiast pojedynku z Żółto-Niebieskimi odbędzie się tam sparing z Biało-Czerwonymi. Szkocka federacja opłaci natomiast przelot Polaków z Katowic do Glasgow oraz powrotny, a także zapłaci za zakwaterowanie reprezentantów. Dodatkowo PZPN otrzyma ustaloną część wpływów z tego spotkania.

Źródło: Interia / Twitter

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments