Fornalik i Kaczmarek przed meczem Piast – Lechia: „Wymagający rywal, ale musimy takie mecze wygrywać”.

fot: YouTube
Opublikowane 11 marca 2022, 10:45
przez Jakub Barabasz
0
0
Brak komentarzy

W sobotę Piast Gliwice zmierzy się z Lechią Gdańsk. Obaj trenerzy przeprowadzili już swoje przedmeczowe konferencje. Oto co powiedzieli na nich Waldemar Fornalik oraz Tomasz Kaczmarek.

Szkoleniowiec Piasta opowiedział o sytuacji kadrowej. Do meczu z Lechią Piast przystąpi bez Martina Konczkowskiego. To jedyny gracz, który nie będzie do dyspozycji Fornalika.

Martin Konczkowski ma uraz, który wyklucza go z tego meczu. Czy będzie gotowy na kolejny, to zobaczymy. Czas pokaże, czy będzie to dłuższa przerwa. Jak to kiedyś ktoś powiedział, nieszczęście jednego jest szczęściem drugiego. Liczę, że zawodnicy, którzy dostają szansę na tej pozycji, sprostają temu wyzwaniu i pokażą się z dobrej strony. Myślę, że Arkadiusz Pyrka, który go zastąpił, zagrał na dobrym poziomie” – powiedział trener.

Waldemar Fornalik wypowiedział się również na temat najbliższego rywala. Szkoleniowiec docenił Lechię i zaznaczył, w którym aspekcie gry podopieczni Tomasza Kaczmarka są według niego najgroźniejsi.

„Zespół, który ma zawodników, o wysokich umiejętnościach piłkarskich. Bardzo dobrze wykonują stałe fragmenty gry. To, że wygrali min. z Lechem, pokazuje, że jest to wymagający przeciwnik, który potrafi grać w piłkę i jest dobrze zorganizowany”.

Trener Lechii Tomasz Kaczmarek w pierwszej kolejności odniósł się do ostatniego starcia z Wisłą Kraków. Zaznaczył, że zarówno piłkarze, jak i sztab szkoleniowy mają duży niedosyt po meczu z Białą Gwiazdą.

„Nie jest to tajemnicą, że po meczu z Wisłą Kraków byłem zły. Myślę, że zawodnicy też byli bardzo źli. Sprawa jest dosyć prosta. Jeżeli chcemy w tym sezonie osiągnąć coś dużego, to musimy takie mecze wygrywać. Jestem przekonany, że jesteśmy w stanie to osiągnąć i zrobimy wszystko, żeby do tego dojść. Musimy w trudniejszych momentach grać lepiej. Rozmawialiśmy z zawodnikami, drużyna ma tego pełną świadomość. W trudnych sytuacjach musimy zrobić krok do przodu jako zespół” – stwierdził.

Kaczmarek podobnie jak Fornalik docenia klasę swojego najbliższego rywala. Co więcej, uważa on, że zespół z Gliwic pod jednym względem jest najlepszy w lidze.

Myślę, że Piast jest najbardziej solidnym zespołem ekstraklasowym. W ostatnich pięciu kolejkach zdobyli osiem punktów. Przegrali tylko pierwszy mecz u siebie z Pogonią. My w tych pięciu kolejkach zdobyliśmy siedem, czyli porównywalnie. Piast jest bardzo dobrze zorganizowany w defensywie. Tracą niewiele bramek. Trudno jest kreować sytuacje bramkowe przeciwko nim” – powiedział Kaczmarek.

Mecz Piast – Lechia zaplanowany jest na sobotę i godzinę 17:30.

Źródło: Piast Gliwice / Lechia Gdańsk

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments