piątek, 24 czerwca, 2022
Strona głównaPiłka NożnaZłota Piłka z nowymi zasadami! To zmieni się od najbliższej edycji

Złota Piłka z nowymi zasadami! To zmieni się od najbliższej edycji

Plebiscyt Złotej Piłki będzie przebiegał pod nowymi wytycznymi. Zmiany, jakie zaszły dotyczą przede wszystkim podejścia głosujących do zawodników i nowej oceny ich umiejętności.

Złota Piłka od kilku lat wywołuje niemałe kontrowersje. Plebiscyt często jest krytykowany za niezrozumiałe decyzje. Od teraz ma się to zmienić, ponieważ w życie weszły nowe zasady. Tegoroczna nagroda zostanie przyznana w oparciu o inne wytyczne.

Główną zmianą jest okres, za jaki będzie przyznawana nagroda. Dotychczas głosujący mieli brać pod uwagę cały rok kalendarzowy. Od teraz głównym kryterium będzie zeszły sezon.

Wiele kontrowersji wzbudzały także głosy przedstawicieli egzotycznych krajów. L’Equipe donosi, że w najbliższej edycji wpływ na wyniki plebiscytu będą miały jedynie osoby z pierwszej setki rankingu FIFA.

Kolejną wytyczną dla głosujących będą osiągnięcia indywidualne danego zawodnika. Dopiero w dalszej kolejności mają oni zwracać uwagę na wyniki sportowe i sukcesy zespołu. Ta zmiana ma na celu „wyrzucenie do kosza” argumentów o słuszności przyznania Złotej Piłki zawodnikowi, którego drużyna zdobyła Mistrzostwo Świata, Mistrzostwo Europy, Copa America czy też Ligę Mistrzów.

Złota Piłka będzie przyznawana zaraz po zakończeniu danego sezonu. Gale będą się więc odbywać latem, a nie w grudniu jak to miało miejsce do tej pory.

Warto również zaznaczyć, że tegoroczny mundial, który będzie odbywał się w Katarze, nie zostanie wzięty pod uwagę przez głosujących. Wszystko ze względu na nietypowy termin imprezy. Mistrzostwa Świata 2022 odbędą się bowiem na przełomie listopada i grudnia. Osiągnięcia danych zawodników na katarskim mundialu według nowych wytycznych mają być uwzględniane dopiero w 2023 roku.

Źródło: L’Equipe

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze

„Filipek” z mocną odpowiedzią dla „Daro Lwa”. Czy zawalczą razem w...

0
Potężne grzmoty na horyzoncie. Według słów Filipa "Filipka" Marcinka, "Boxdel" oraz Wojtek Gola mocno dążą do tego, aby skonfrontować go z Dariuszem "Lwem" Kaźmierczukiem.