Sobota, 20 Kwietnia, 2024

(VIDEO) Festiwal trafień! Zobacz cudowne bramki z meczu Warta Poznań – Górnik Zabrze

Opublikowane 12 marca 2022, 16:52
0
0

Warta Poznań wygrała w Grodzisku 2:1 z Górnikiem Zabrze. Dla Zielonych to ważny triumf w kontekście dalszej walki o utrzymanie.

Składy wyjściowe Warty i Górnika:

Pierwszy kwadrans meczu przebiegł z lekkim wskazaniem na Wartę. Gospodarze potwierdzili to bramką, która padła właśnie po upływie kwadransa gry. Do piłki podszedł wtedy Łukasz Trałka. Zawodnik Warty popisał się fenomenalnym trafieniem z okolic 20. metra.

Górnik odpowiedział w 31. minucie. Wtedy z rzutu wolnego piłkę dośrodkował Erik Janża, a do posłanej przez niego futbolówki najwyżej wyskoczył Krzysztof Kubica. Zawodnik Górnika pewnie posłał ją między słupki bramki strzeżonej przez Jędrzeja Grobelnego.

W drugą połowę lepiej weszli gospodarze, którzy raz po raz niepokoili defensywę Górnika. Najaktywniejszy był Miguel Luis, którego uderzenia bronił jednak Daniel Bielica.

W 63. minucie gospodarze przypieczętowali swoją przewagę bramką. Frank Castaneda znalazł sobie nieco miejsca na szesnastym metrze i przymierzył tuż pod poprzeczkę. Golkiper Górnika nie miał zbyt wielu szans, aby obronić to uderzenie!

Warta mogła jeszcze podwyższyć wynik. W 79. minucie Jan Grzesik był bliski skierowania piłki do bramki, ale z linii bramkowej wybij ją Rafał Janicki. Chwilę później groźnie główkował Adam Zrelak, a wybitą piłkę próbował dobić jeszcze Mateusz Kupczak.

Warta Poznań – Górnik Zabrze 2:1 (1:1)
Bramki: 15′ Trałka, 63′ Castaneda – 31′ Kubica

Warta Poznań w następnej kolejce zmierzy się na wyjeździe z Zagłębiem Lubin. Górnik Zabrze w domowym pojedynku podejmie Termalikę.