Wtorek, 23 Kwietnia, 2024

(VIDEO) Piast wreszcie skuteczny! Ważna wygrana gliwiczan. Relacja z meczu Piast – Lechia

Opublikowane 12 marca 2022, 19:27
0
0

Piast Gliwice przełamał swoją serię bez zdobytej bramki i ograł 1:0 Lechię Gdańsk. Mecz odbywał się w trudnych warunkach, a o wyniku końcowym zadecydował dobrze rozegrany stały fragment gry.

Składy obu zespołów:

W pierwszej połowie gra toczyła się głównie w środowej strefie boiska. Dużo trudności piłkarzom obu ekip sprawiała murawa, na które piłka często podbijała się lub zwalniała. Niestety kibice przed zejściem zawodników do szatni nie oglądali ani jednego celnego strzału.

Najbliżej zdobycia bramki w pierwszej odsłonie spotkania był Kamil Wilczek. Napastnik Piasta wyskoczył do główki, lecz posłał futbolówkę tuż obok słupka.

Po zmianie stron ruszyło się coś z celnością strzałów. Najpierw Damian Kądzior zatrudnił Dusana Kuciaka, a potem Filip Koperski zrobił to samo z Frantiskiem Plachem.

W 68. minucie Ariel Mosór wykorzystał drzemkę defensorów Lechii i po wrzutce Toma Hateleya zdołał uderzyć z główki, pokonując tym samym Dusana Kuciaka.

Chociaż to Lechia powinna gonić wynik to bliżej kolejnej bramki był jednak Piast. Obiecującą okazję do podwyższenia wyniku spotkania miał Damian Kądzior. Strzał zawodnika gospodarzy sparował jednak Kuciak.

Lechia swoją najlepsza okazję do wyrównania wykreowała w 89. minucie. Wtedy Flavio Paixao zagrał piłkę do Łukasza Zwolińskiego, lecz ten nie zdołał zamknąć tej akcji. Chwilę później Piast odpowiedział akcją Alberto Torila, który jednak uderzył wprost w Kuciaka.

Piast Gliwice – Lechia Gdańsk 1:0 (0:0)
Bramki: 68′ Mosór

Piast Gliwice w następnym tygodniu czeka wyjazd do Krakowa, gdzie zagra mecz z Cracovią. Lechia Gdańsk zagra na własnym boisku z Górnikiem Łęczna.