(VIDEO) Nawet karny nie pomógł! Relacja z meczu Śląsk Wrocław – Radomiak Radom

Opublikowane 13 marca 2022, 16:59
0
0

Śląsk Wrocław zremisował 0:0 z Radomiakiem Radom. Piotr Tworek w swoim debiucie zdołał więc zapunktować, chociaż w tym meczu mógł zgarnąć pełną pulę, ponieważ gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego.

Składy obu zespołów:

Radomiak na prowadzenie mógł wyjść już w 4. minucie. Wtedy Leandro wykonał rzut wolny, a piłka trafiła jeszcze do Abrahama Marcusa, który uderzył efektownie, lecz niecelnie. To było jedyne uderzenie na bramkę Śląska w pierwszej połowie.

W dalszej części spotkania to Śląsk był bliższy otworzenia wyniku. Do tego brakowało jednak skuteczności. Wrocławianie wykreowali sobie sześć sytuacji bramkowych, ale ani razu nie uderzyli celnie na bramkę Majchrowicza! Gospodarze nie wykorzystali nawet rzutu karnego, po który Petr Schwarz strzelił jedynie w słupek.

Po zmianie stron mnożyły się niedokładności po obu stronach. Pierwsza groźna sytuacja miała miejsce dopiero w 66. minucie. Wtedy Michał Szromnik niepewnie zainterweniował po wrzutce Luisa Machado, przez co futbolówka padła pod nogi Dawida Abramowicza. Gracz Radomiaka uderzył jednak ponad poprzeczką.

Niedługo potem stanął przed kolejnymi dwoma szansami na otworzenie wyniku spotkania. Najpierw w 74. minucie Abramowicz uderzał po dośrodkowaniu z narożnika boiska, a trzy minuty potem nie dał rady pokonać Szromnika w sytuacji sam na sam.

W 90. minucie Radomiak cieszył się z bramki, której autorem był Goncalo Silva. Analiza VAR wykazała jednak zagranie ręką. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 0:0.

Niewykorzystany rzut karny:

W przyszłej kolejce Śląsk Wrocław pojedzie na mecz z Wisłą Płock. Radomiak Radom u siebie ugości Stal Mielec.