sobota, 25 czerwca, 2022
Strona głównaBoks(VIDEO) Ołeksandr Usyk mocno o ataku Rosji! "Równasz nasze miasta z ziemią!...

(VIDEO) Ołeksandr Usyk mocno o ataku Rosji! „Równasz nasze miasta z ziemią! Kłamiesz, że to jakaś operacja specjalna!”

Przebywający na Ukrainie Ołeksandr Usyk ponownie zabrał głos i zaapelował w sprawie trwającej wojny. Zwrócił się zarówno do okupanta, jak i do swoich rodaków.

Kiedy 24 lutego wybuchła wojna aktualny mistrz świata WBO, WBC, WBA i IBF w wadze ciężkiej zawiesił negocjacje w sprawie hitowego rewanżu z Anthonym Joshuą i jeszcze tego samego dnia wrócił z Wielkiej Brytanii na Ukrainę. Wstępnie planowano starcie na maj, jednak w obecnych sytuacji dla Usyka ważniejsza jest obrona ojczyzny.

Fighter postanowił wykorzystać na całym świecie swoją rozpoznawalność i za pośrednictwem social mediów zwrócił się do okupanta. Określił Władimira Putina kłamcą, który niszczy Ukrainę pod pretekstem „specjalnej operacji”, tak bowiem w Rosji nazywana jest agresja na Ukrainę.

Początkowo ostrzelano obiekty militarne, jednak szybko celem ataków stali się także cywile, domy, bloki, szkoły, a nawet szpitale. Media wciąż informują o kolejnych ofiarach, w tym całych rodzinach i dzieciach zabitych przez rosyjskie wojska.

– Od 17 dni wojny Federacja Rosyjska niszczy nasze miasta. Równa je z ziemią pod pretekstem walki z faszyzmem. Walczysz z naszymi kobietami, dziećmi i starszymi osobami, niszcząc nasze szpitale, szkoły i całe miasta! Jednocześnie cynicznie kłamiesz, że to jakaś „operacja specjalna” i twoi żołnierze ostrzeliwują bazy wojskowe.

– Już jest wielki przełom. Co najmniej nasze 2-3 pokolenia są już wściekłe na ciebie, za twoje działania. Wiecie, Pan przeciwstawia się pysznym ludziom i pomaga tym, którzy kochają, tym, którzy dają miłość! Jesteśmy na naszej ziemi. Na naszej prawosławnej ukraińskiej ziemi.

– Odbudujemy naszą Ukrainę. Zainwestujemy wszystkie fundusze, które mamy, aby przywrócić naszą piękną, kwitnącą Ukrainę. Drodzy przyjaciele. Do każdego Ukraińca, który stanął w obronie swojego kraju – Bardzo dziękuję. Proszę. Módlcie się do Pana Boga za wasz kraj i wasze dusze.

– Rozpoczął się wielki post. Rozumiem, że trudno jest utrzymać post, w sumie, w tym momencie jest to niemożliwe. Ale proszę, módlcie się przed każdym wyjściem z domu. Za nasze wojsko, siły zbrojne Ukrainy, siły obrony terytorialnej i wszystkich tych, którzy bronią naszego kraju! Jeśli ktoś z was ucieka się do Wszechmogącego, naszego Pana Jezusa Chrystusa, proszę, zwróćcie się do niego, a na pewno nam pomoże!

– On widzi. On widzi, co się dzieje i z całą pewnością będzie nas chronił! Ponieważ modlimy się i będzie z nami. Chwała Bogu. Dziękuję Bogu za Ukrainę. Trzymajcie się!

YouTube video

Źródło: Instagram

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!
Przemek Krautz
Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze

„Filipek” z mocną odpowiedzią dla „Daro Lwa”. Czy zawalczą razem w...

0
Potężne grzmoty na horyzoncie. Według słów Filipa "Filipka" Marcinka, "Boxdel" oraz Wojtek Gola mocno dążą do tego, aby skonfrontować go z Dariuszem "Lwem" Kaźmierczukiem.