(VIDEO) Władimir Kliczko pokazuje zniszczony Kijów po bombardowaniu! „Marzenie Putina jest naszym koszmarem”

Fot. Twitter
Opublikowane 15 marca 2022, 12:21
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Władimir Kliczko pokazał, jak po atakach Rosji wygląda Kijów, który jest niszczony przez bombardowanie. Były mistrz świata zamieścił na swoich social mediach wstrząsające nagranie.

Wojska Władimira Putina zniszczyły już wiele miast i zabijają kolejnych cywilów. Teraz ostrzelana została stolica, a na miasto spadły bomby. Zniszczone zostały między innymi budynki mieszkalne, bloki, ulice, a według wstępnych ustaleń zginęły co najmniej 2 osoby. Duża część mieszkańców przebywa w schronach i nie opuszcza ich w czasie godziny policyjnej.

Witalij Kliczko wzywa mężczyzn do obrony Kijowa

Mer Kijowa Witalij Kliczko za pośrednictwem Telegrama zaapelował do mężczyzn, którzy jeszcze nie stanęli w obronie Kijowa, aby ruszyli z pomocą i chwycili za broń:

– Wiele kobiet i dzieci schroniło się w bezpiecznych miejscach, to zrozumiałe. Wielu mężczyzn, którzy wywieźli swoje rodziny, wróciło do miasta. Wzywamy tych, którzy jeszcze tego nie zrobili. Mężczyźni z Kijowa! Wracajcie! Musimy ochronić nasze miasto i naszą przyszłość!

Sytuacja w stolicy robi się coraz trudniejsza. Witalij przekazał, że mieszkańcy muszą przygotować się na atak rosyjskich wojsk i w tym celu niezbędne jest stworzenie fortyfikacji oraz zapewnienie żywności walczącym, czy też wszystkim, którzy potrzebują pomocy.

Władimir Kliczko pokazuje zniszczoną stolicę

Wstrząsające nagranie zamieścił w social mediach również Władimir. Były pięściarz pokazał, jak po bombardowaniu wygląda Kijów i napisał – Marzenie Putina o stworzeniu wielkiej Rosji jest koszmarem moje kraju.

– Tak wygląda wojna Rosji z ukraińskimi cywilami. Niszczą budynki, niszczą infrastrukturę, autobus został trafiony przez rakietę. Giną kolejne ofiary. To jest wojna, którą Rosja rozpoczęła. Tak wygląda Kijów.

Wiele miast w całej Ukrainie zostało zniszczonych. Zginęli ludzie. Taka jest prawda. Te obrazy to prawda o rosyjskiej wojnie przeciwko Ukrainie, o wojnie Putina przeciwko Ukrainie. Tak to właśnie wygląda – mówi na nagraniu.

Źródło: Twitter

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments